معاون برنامه‌ریزی استاندار :

طرح توسعه‌ی ناحیه‌ی جنوب استان ایلام باید بازنگری شود

استان ها

معاون برنامه‌ریزی استاندار ایلام گفت: طرح توسعه و عمران ناحیه‌ی جنوب استان باید مجدداً بازنگری و از طریق نرم‌افزار swot سنجش و تحلیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، دکتر«حشمت‌الله عسگری» در نشست شورای برنامه‌ریزی در خصوص طرح توسعه‌ی ناحیه‌ی جنوب استان اظهار کرد: طرح‌های توسعه و عمران باید جامع و کامل و با در نظر گرفتن همه‌ی آیتم‌های توسعه‌ای باشد چون وجود نقاط ضعف در محورهای کلیدی طرح، به سیاست اجرایی ختم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برای تدوین طرح باید چند محور مهم بمنظور توسعه‌ی منطقه‌ لحاظ شود ارائه و تدوین راهبردهای اساسی، سیاست اجرایی و اقدامات پیشنهادی طرح از سوی مشاور را یک ضرورت دانست و گفت: باید مشخص شود که طرح توسعه شامل چند بخش مجزاست و همه‌ی بخش‌ها و آیتم‌های توسعه بصورت چند جانبه بررسی و ارائه شوند.

عسگری تصریح کرد: طرح‌های پیشنهادی در شورای برنامه‌ریزی پیش از ارائه باید ارزیابی و نظارت علمی شود تا بتوان آن را در شورای عالی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در ارائه‌ی طرح باید راهبردها و استراتژی‌های دخیل در آن با هم هم‌خوانی داشته باشند، ادامه داد: طرح توسعه و عمران ناحیه‌ی جنوب استان باید مجدداً بازنگری و از طریق نرم‌افزار swot سنجش و تحلیل شود.

معاون استاندار ایلام خاطرنشان کرد: ما باید افق و چشم‌انداز آینده‌ی طرح توسعه‌ی جنوب را نیز مد نظر داشته باشیم و راهبردهای اجرایی طرح را بصورت علمی و منطقی دنبال کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام

کد N137263