رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه:

‌دولتی‌ها از بازار مسکن کنار نروند، رکود همچنان ادامه خواهد داشت

استان ها

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اشاره به شدت یافتن رکود بازار مسکن، معتقد است تا زمانی که دولتی‌ها از بازار مسکن کنار نروند رکود بازار همچنان ادامه دارد.

محسن ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به شدت یافتن رکود بازار مسکن، تصریح کرد: رکودی که نزدیک به یک سال است بر بازار مسکن سایه انداخته طی چند ماه اخیر افزایش یافته است.

ملکی، بالارفتن غیر منطقی قیمت‌ها و عدم وجود نظارت و مدیرت بر روند افزایشی قیمت مسکن را علت ایجاد این رکود عنوان ‌و اظهار کرد: در حال حاضر صاحبان املاک حاضر نیستند به سادگی قیمت ملک خود را پایین بیاورند.

رییس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه معتقد است، دولت باید کارگروهی در خصوص قیمت مسکن در بخش فروش و اجاره با حضور نهادهای مربوطه و اصناف تشکیل دهد و پایه و اساسی برای قیمت مسکن با توجه به شاخص‌هایی مانند منطقه، نوع ساختمان (آپارتمانی یا ویلایی)، کیفیت مصالح به کار رفته و امکانات و خدمات ساختمان تعیین کند.

وی با اشاره به وجود تعداد زیادی ساختمان‌های خالی در شهر کرمانشاه عنوان کرد: قیمت‌های پیشنهادی از طرف مالکان برای فروش بسیار غیر منطقی بوده و همین امر موجب استقبال بسیار کمی برای خرید مسکن شده است.

به گفته ملکی تا زمانی که نظارت درستی بر اوضاع مسکن و قیمت های آن صورت نگیرد، رکود بازار مسکن ادامه خواهد داشت.

رییس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه حضور دولتی‌ها در بازار مسکن و ساخت و ساز را عامل دیگر رکود بازار و پایین نیامدن قیمت مسکن عنوان ‌و اظهار کرد: تا زمانی که دولتی‌ها از بازار مسکن کنار نروند، وضعیت بازار سامان نخواهد یافت و رکود همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: دولتی‌ا هستند که باید بر بازار مسکن نظارت کنند و زمانی که خود آنها در ساخت و ساز باشند و پای منافع‌شان به میان باشد، قطعا قیمت مسکن پایین نخواهد آمد.

ملکی خاطر‌نشان کرد: پیش بینی در خصوص قیمت مسکن و از بین رفتن رکود این بازار با توجه به ادامه این شرایط و نبود نظارت ممکن نیست.

انتهای پیام

کد N137258