نماینده مجلس: دانشجویان به سمت پرسشگری ونقد سازنده حرکت کنند

نماینده,اندیمشک

اندیمشک - دزفول- ایرنا - نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت:دانشجویان و اساتید باید به سمت و سوی پرسشگری و ایجاد نقدهای سازنده حرکت کنند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ˈصید عیسی داراییˈ جمعه شب در جمع اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک افزود:اگر دانشجویان و اساتید روحیه پرسشگری نداشته باشند، سئوال نپرسند و نقد نکنند فضای جامعه بسته می شود.

وی گفت:مشکل امروز در برخی دانشگاههای ما بحث عدم انتقاد دانشجو و اساتید دانشگاهی است زیرا در صورت نقد سازنده توسط آنها ،بسیاری از مسائل و دغدغه های محیط های فرهنگی و دانشگاهی رفع می شود.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاهها در کشور گفت:نباید به سمت مدرک گرایی برویم بلکه باید با ایجاد بسترهای لازم،زمینه ارتقاء سطح علمی فرهنگی دانشگاه را فراهم نماییم.

دارایی افزود:باید دانشگاهها را از سیاست زدگی و درآمد زایی دور کرده و فضای سالم را در آنها نهادینه تر کنیم.

نماینده اندیمشک گفت:به گفته رییس جمهوری دانشجو باید سیاسی شود اما نه سیاستی که به معنای قدرت است.

وی با اشاره به خدمت صادقانه به مردم افزود:محیط های علمی باید در کنار مدیران به رفع مشکلات و دغدغه های مردم کمک کنند و مدیران باید همانند یک پدر برای فرزندانش، در راستای خدمت به مردم گام بردارند.

دارایی گفت:بنده طبق شعارهای انتخاباتی خود در کار مدیران دخالت نکرده اما در عزل و نصب نظر می دهم.

وی با بیان اینکه پیگیری های زیادی برای حل مسائل دانشگاه آزاد اندیمشک انجام شده، قول داد با تمام تلاش و توان مشکلات این دانشگاه را با همدلی سایر مسوولین حل کند.

در این دیدار جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اندیمشک با اشاره به وضعیت فضای آموزشی دانشگاه،بلاتکلیفی ساختمان پردیس دانشگاه آزاد با اعتبار 110 میلیارد ریال هزینه شده و عدم امکان استفاده از آن به دلایل مختلف و نیز مشکلات مختلف در بخش های دیگر خواستار رسیدگی شدند.

در پایان اساتید دانشگاهی آمادگی خود را برای تشکیل اتاق فکر با نماینده مردم اندیمشک برای حل دغدغه های علمی و دانشگاهی اعلام داشتند.ک/2

7281/648/681
کد N137228