حضور همدان با 10 فیلم در جشنواره 100

استان ها

استان همدان با 10 فیلم در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، چهار اثر از این تعداد به تهیه کنندگی حوزه هنری همدان بوده است، از چهار اثر حوزه که به جشنواره فیلم 100 راه‌ یافته‌ است، یک فیلم در بخش رقابتی و 3 فیلم در بخش غیررقابتی حضور خواهند داشت.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان در این‌باره گفت: فیلم داستانی "کوچه" به کارگردانی سمیه رضانیا و به تهیه‌کنندگی حوزه هنری همدان در بخش رقابتی جشنواره حضور خواهد داشت. این فیلم داستان دختربچه‌ای است که نظاره‌گر واکنش عابرین به بازی لی‌لی است.

"تیمور آقامحمدی" افزود: فیلم‌های داستانی "پشت شیشه" به کارگردانی منصور صفایی، داستان دوستی پسربچه‌ای با پیرمرد نجار و "کودک و پیرمرد" اثر محسن نوری روایت‌کننده کمک پسربچه به پیرمرد و مستند "یسنای" کاری از داوود عبدالملکی که نحوه ساخت ساز ابداعی هنرمند همدانی را نمایش می‌دهد، فیلم‌هایی بودند که از حوزه هنری همدان به بخش غیررقابتی این جشنواره راه‌یافتند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش غیر رقابتی "کم بود" و "زیاد بود" از عطا مبارکی نوین، "ﺁﺑﻨﺒﺎﺕ چوبی" اکبر تراب پور، "این نیمکت، شخصی است" از پوریا دایلر، "اتاق شخصی" صادق اسمعیلی و در بخش رقابتی "بدون هم" و "سرقت" از مهران دوستی دیگر آثاری بودند که از استان همدان به نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 راه یافتند.

به گزارش ایسنا؛ نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100، در بخش‌های مسابقه ملی، سینمای اخلاق، بین‌الملل و چشم‌انداز ایران 1404، در سه بخش داستانی، مستند و پویانمایی، هفتم تا نهم اسفند در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N137206