بزرگداشت شاعر همدانی در شب صحبت یاران

استان ها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برگزاری مراسم شب صحبت یاران در هفته جاری خبرداد و گفت: در این مراسم از "علی اکبر محمودی وثاق " شاعر و تاریخ گوی همدانی تقدیر خواهد شد.

"علیرضا ایزدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، افزود: قرار بود روز یکم اسفند در مراسمی از استاد "علی اکبر محمودی وثاق " تجلیل به عمل آید اما به علت فوت فرزند وی این مراسم به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: از این رو تلاش شد تا در هفته جاری در مراسمی تحت عنوان "شب صحبت یاران" از این شاعر همدانی تجلیل شود، در این مراسم چند تن از شاعران همدانی اشعار خود را قرائت خواهند کرد و سپس "علی اکبر محمودی وثاق " سخنرانی و اجرا خواهد داشت.

ایزدی اعلام کرد: در این مراسم که روز سه شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد از کتاب تاریخی تعلیم و تربیت در دوران قاجار و تمبر استاد "علی اکبر محمودی وثاق " رونمایی می شود.

وی گفت: زمان و مکان مراسم متعاقباً از طریق رسانه‌های استان اعلام می‌شود تا مردم فرهنگ دوست همدان برای شرکت در مراسم اطلاع داشته باشند.

سفرا به همدان سفر می کنند؟

ایزدی درباره حضور سفرا در همدان نیز گفت: قرار بود سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی 34 کشور جهان دوم تا چهارم اسفند در همدان حضور پیدا کرده و از اماکن دیدنی استان بازدید کنند اما این سفر باز هم به تعویق افتاد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان یادآور شد: متاسفانه به علت بروز برخی برنامه‌ها در سفر سفرا خلل وارد شده و این سفر به تعویق افتاد. تلاش ما بر این است تا پایان سال این برنامه اجرایی شود چراکه به دنبال بهره برداری اقتصادی از این سفر هستیم.

ایزدی اضافه کرد: البته برخی گزارش‌های اشتباه هواشناسی صداوسیما و سرد نشان دادن هوای استان همدان در به تعویق افتادن این سفر تاثیر گذاشته است.

انتهای پیام

کد N137204