توجه به موضوع خانواده و تربیت فرزندان توسط سینماگران

استان ها

استاندار قم، توجه به موضوع خانواده و تربیت فرزندان را از مسائل پیش روی سینماگران دانست و گفت: با توجه به هجمه کنونی کشورهای غربی در اشاعه فرهنگ مصرف گرایی و فحشاء، اهالی فرهنگ و سینما باید در خط مقدم این توطئه را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی منش با بیان اینکه سینما و دین باید با هم آمیخته باشند افزود: از یک سو حوزه‌های علمیه باید با تصور و درک واقعی از محدودیت‌ها و قواعد هنرهای نمایشی و موسیقی رویکرد سینمایی داشته باشند و از سوی دیگر هنرمندان باید با نگاه تحلیلی، علمای دینی و مراجع عظام را در آثار هنری خود لحاظ کنند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی سینمای ایران در عرصه جهانی جایگاهی نداشت اظهارکرد: غالب فیلم‌های پیش از انقلاب با کپی برداری از فیلم‌های خارجی و غربی تولید می شد.

استاندار قم گفت: امروز و به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، ایران بزرگترین تولید کننده در صنعت سینما در منطقه است و در اکثر جشنواره‌های جهانی شاهد درخشش فیلم‌ها و بازیگران ایرانی هستیم.

مقام عالی استان زیرساخت‌های ایران در بحث سینما را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در سال‌های اخیر شاهد صدور چشمگیر سینمای ایران و سینماگران ایرانی به عرصه‌های جهانی بوده‌ایم.

صالحی منش بر سیاست جذب هنرمندان مستعد در حوزه علوم دینی توسط دولت تدبیر و امید تاکید کرد و افزود: درخشش هنرمندان قمی در جشنواره تئاتر فجر و دریافت چهار سیمرغ جشنواره توسط ایشان نشان از پتانسیل عظیم این استان در حوزه تئاتر و سینما دارد.

مقام عالی استان همچنین با قدردانی از عوامل فیلم‌های "چ" به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و فیلم "شیار 143" به کارگردانی خانم آبیار ابراز امیدواری کرد با بسترسازی صحیح زمینه افزایش کمی و کیفی فیلم‌های اسلامی فراهم شود.

در پایان این مراسم از برترین‌های جشنواره فیلم فجر استان قم با لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.

انتهای پیام

کد N137156