رییس پلیس فتای کرمانشاه:

کنترل مداوم فرزندان درفضای مجازی،آنها را به کافی‌نت‌ها می‌کشاند

استان ها

رییس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: حضور مداوم والدین کنار فرزندان جهت کنترل آنان در فضای مجازی حس بدی به فرزندان خواهد داد و آنها را به سمت منزل دوستان و یا حضور در کافی‌نت‌ها می‌کشاند.

سرهنگ اسدالله زحمتکش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به پایین آمدن سن استفاده از اینترنت در جامعه، اظهار داشت: با توجه به این مسئله والدین باید نظارت‌های درستی بر روی استفاده فرزندان‌شان از اینترنت از همان سنین نوجوانی اعمال کنند.

وی آشنایی والدین با اینترنت و شیوه استفاده از آن را یکی از ضروریات نظارت صحیح والدین جهت استفاده فرزندان از اینترنت و فضای مجازی عنوان کرد.

به گفته زحمتکش، در وهله اول دوستی و وجود اعتماد میان والدین و فرزندان است که می‌تواند مانع استفاده نادرست فرزندان از فضای مجازی شود.

این مقام مسئول نظارت مداوم و بدون وقفه بر روی فعالیت فرزندان در فضای مجازی و اینترنت را موجب حساس شدن فرزندان و نیز فراری دادن آنها از محیط خانه عنوان کرد.

به گفته زحمتکش زمانی که فشار بر روی فرزندان در خانه بیشتر شود آنها به سمت کافی نت‌ها و نیز منزل دوستان کشیده می‌شوند و در آنجا دیگر نمی‌توان نظارت آن‌چنانی بر روی فعالیت‌های آنها داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کافی نت‌ها در حال حاضر با توجه به نظارت‌های سرزده و مستمر بر فعالیت‌شان وضعیت بهتری برای استفاده از اینترنت دارند، اما زمانی که کار به منزل دوستان برسد امکان هرگونه استفاده نادرست از فضای مجازی وجود دارد.

رییس پلیس فتای استان کرمانشاه قراردادن مانتیور را به شکلی که بتوان هر چند وقت بصورت عبوری صفحه آن را دید از جمله بهترین راهکارها برای اعمال نظارت غیرمستقیم والدین بر استفاده فرزندان از فضای مجازی عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N137041