70هزارهکتاراز طرح 550 هزار هکتاری رهبرمعظم انقلاب در شوش اجرا می شود

کشاورزی,شوش

شوش - دزفول - ایرنا- مشاور آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: 13 درصد طرح کشاورزی 550 هزار هکتاری موسوم به طرح رهبر معظم انقلاب شامل 70 هزار هکتار در شهرستان شوش اجرا می شود.

ˈحسین علی عظیمیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شوش افزود:اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای 70 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مذکور حدود شش هزار میلیارد ریال است.

وی گفت: با اجرای این طرح برای 14 هزار نفر در شهرستان شوش در بخش کشاورزی شغل ایجاد می شود.

مشاور آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی کل اعتبار پیش بینی شده برای اجرای 550 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان های خوزستان و ایلام را60هزار میلیارد ریال ذکرکرد.

عظیمی با اشاره به نگاه ویژه رییس جمهوری به این طرح مهم افزود:مردم و مسوولان باید تلاش کنند اعتبار اختصاص یافته به این طرح بزرگ ملی به درستی و در راستای رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال هزینه شود.

وی افزایش تولید محصول و راندمان آب،اشتغال و درآمدزایی را از پیامدهای مثبت اجرای طرح 550هزار هکتاری مورد نظر رهبر معظم انقلاب در خوزستان عنوان کرد.

مشاور آب وخاک وزیرجهاد کشاورزی افزود:باید برای اجرای این طرح بزرگ از ابزار،دانش،آبیاری و روش های نوین کشاورزی استفاده کرد.

طرح 550 هزارهکتاری سفر رهبر معظم انقلاب در سال 76 به خوزستان، برای احیای دشت های خوزستان و ایلام، عظیم ترین طرح کشاورزی کشور از زمان پیروزی انقلاب تاکنون است.ک/3

7280/648/640
کد N136874