استانداربوشهر:اجرای آزادراه بوشهر-شیراز به مشارکت بخش خصوصی نیازدارد

آزاد راه,بوشهر

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با توجه به حجم بالای اعتباری آزاد راه بوشهر- شیراز، سرعت بخشی این پروژه به مشارکت بخش خصوصی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا،ˈ مصطفی سالاریˈ جمعه شب در نشست بررسی وضعیت آزاد راه بوشهر - شیراز افزود: اعتبارات این پروژه از سه بخش بانک سپه، تسهیلات اعتباری و اوراق مشارکت وزارت راه و شهرسازی تامین می شود، و مشاوران این پروژه سه مسیر و محور طراحی کرده ، که پس از انتخاب بهترین مسیر، کار شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه آزاد راه بوشهر - شیراز از طرحهای مهم استان بوشهر است گفت: اجرای این پروژه، نقش مهمی در وضعیت حمل و نقل این دو استان دارد که باید به نحو مطلوبی اجرا شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر فراهم کردن انگیزه لازم برای سرمایه گذار پروژه آزادراه بوشهر ـ شیراز افزود: اجرا و توسعه راه های ارتباطی، باید متناسب با نیازهای استان طراحی و اجرایی شود چون یکی از مهم ترین نیازهای توسعه ترانزیت کالا از بندر بوشهر به نقاط مختلف کشور ایجاد راه مناسب است.

سالاری گفت: توجه به کیفیت مهم تر از سرعت بخشیدن به اجرای پروژه است هرچند سرعت بخشی در اجرای آن ضروری است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاهی انجام می شود، اضافه کرد: در اجرای آزاد راه بوشهر ـ شیراز طرح های گردشگری در آن لحاظ می شود که نقش تاثیرگذاری دراین محور دارد.

سالاری با بیان اینکه عملیات پارس شمالی تا دو سال آینده اجرایی می شود، گفت: وجود مراکز صنعتی بزرگ پارس شمالی، جنوبی، نیروگاه اتمی، مراکز بندری و تجاری نیاز توسعه محورهای ریلی و زمینی در استان بوشهررا دو چندان می کند.

معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر نیز گفت: با اجرای آزاد راه بوشهر به شیراز مسیر330 کیلومتری بوشهر به شیراز به 220 کیلومتر کاهش می یابد.

ˈرضا عوض پورˈ افزود: با توجه به اینکه استان بوشهر از لحاظ جغرافیایی در بن بست قرار دارد اجرای آزاد راه بوشهر به شیراز و توسعه راه ارتباطی، نقش مهمی در روند رو به رشد و توسعه این استان دارد.

وی اظهارکرد: استان بوشهر دارای ظرفیت های مهم اقتصادی است که با توسعه راه های ارتباطی در محور ریلی و زمینی، ساختار اقتصادی این استان متحول می شود.

عوض پور گفت: با اجرای طرح آزاد راه بوشهر - شیراز، سالیانه حجم ترانزیت کالا از بنادر استان بوشهر به سایر نقاط کشور به بیش از 100 میلیون تن افزایش می یابد.

629/640
کد N136840