امام جمعه کرمان: امیدواریم مسوولان در مذاکرات موفق شوند/دشمن دنبال بهانه است

استان ها

امام جمعه کرمان با اظهار امیدواری نسبت به موفقیت دولت و مسوولان در مذاکرات گفت: پس از این‌که ایران با 5+1 در رابطه با مسئله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای مذاکره کرد رییس جمهور آمریکا همان کلمات بی‌اساس و بی مفهوم گذشته را مطرح کرد.

امام جمعه کرمان با اظهار امیدواری نسبت به موفقیت دولت و مسوولان در مذاکرات گفت: پس از این‌که ایران با 5+1 در رابطه با مسئله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای مذاکره کرد رییس جمهور آمریکا همان کلمات بی‌اساس و بی مفهوم گذشته را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، آیت‌الله سیدیحیی جعفری روز جمعه در خطبه‌های نمازجمعه کرمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: آمریکایی‌ها همیشه از نقشه‌های شوم خود شکست می‌خورند، اما باز هم عبرت نمی‌گیرند و به دنبال توطئه‌ تازه هستند، همان ‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، ما به این مذاکرات خوش‌بین نیستیم و امیدواریم که دولت و مسئولان هرچه سریع‌تر چاره‌اندیشی کنند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در این سال‌ها بواسطه عدالت خداوند و رهبری‌های خردمندانه امام راحل و رهبر انقلاب و حضور همیشگی، با ایمان و وفادار مردم در صحنه‌های مختلف شکست خورده‌اند.

جعفری افزود: مستکبران عاقل نیستند و نمی‌توان به آنها اعتماد کرد، اگر روزی هم مشکل آنها با ایران بر سر انرژی هسته‌ای که حق مسلم هر کشوری است به توافق برسند، مطمئن باشید در پی بهانه‌ای تازه برای دشمن‌تراشی‌های خود با جمهوری اسلامی ایران برمی‌آیند.

وی تاکید کرد: امیدواریم دولت و مسوولان ما در این مذاکرات موفق شوند و اگر مسئله هسته‌ای هم حل شود دشمنان بهانه های دیگری را مطرح می‌کنند همانطور که با وقاحت و بی‌شرمی مسئله‌ای مانند حقوق بشر را عنوان کردند، در حالی که آنها کشورها را اشغال می‌کنند، در زندان‌های ابوغریب و سایر جاها افراد بسیاری را شکنجه می‌دهند، مستکبرانه به دنبال سلاح اتمی هستند و صدها بار بوسیله سلاح‌های اتمی خود بخش‌های مختلفی از جهان را منهدم کرده‌اند.

امام جمعه کرمان با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که پیروزی انقلاب یک معجزه الهی بود، عنوان کرد: مردم و جوانان باید بدانند که قبل از این انقلاب چه افراد فاسدی بر این کشور حکمرانی می‌کردند، در این صورت قدر این انقلاب را می‌دانند و از جان و دل برای حفظ و دفاع از آن زحمت می‌کشند.

وی به جنایات شاه اشاره و بیان کرد: در زمان محمدرضا شاه مشکلی که با برخی عوام داشتیم این بود که می‌گفتند شاه هر سال به زیارت امام رضا(ع) می‌رود، قرآن چاپ می‌کند و هر سال با مراجع وقت ملاقات و مذاکره دارد و ما نمی‌توانستیم چیزی بگوییم و بسیار سخت بود.

انتهای پیام

کد N136764