امام‌جمعه موقت شهرکرد: استقلال‌طلبی در عرصه اقتصادی تنها راه پیروزی بر دشمنان است

استان ها

امام جمعه موقت شهرکرد اقتصاد مقاومتی را اقتصادی مستقل، پویا و درون‌زا دانست و گفت: تنها راه پیروزی کامل بر دشمنان حماسه‌آفرینی و استقلال طلبی در عرصه اقتصادی است که باید با برنامه ریزی صحیح و اتکا به ظرفیت‌های داخلی این مهم محقق شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سیدمحمد احمدی دوم اسفندماه در خطبه‌های نمازجمعه، با سفارش همگان به رعایت تقوای الهی، عمل به واجبات، ترک محرمات، انجام کارهای خیر و نیک، امر به معروف و نهی از منکر و پرداخت خمس و زکات را از مصدایق مهم تقوای الهی برشمرد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که می‌فرماید، هر که تقوا روزیش شود خیر دنیا و آخرت روزیش شده است، رعایت تقوای الهی را موجب رستگاری در دنیا و آخرت دانست و گفت: هر کس در دنیا از گناه و معصیت الهی دوری کند و پرهیزگار و باتقوا باشد به یقین در قیامت جزو زیان کاران و عذاب شوندگان نخواهد بود.

احمدی با بیان این‌که شیطان همیشه در کمین انسان‌هاست، به راه‌های در امان ماندن از وسوسه‌های شیطان اشاره کرد و افزود: توکل و پناه بردن بر خدای متعال انسان را از وسوسه‌های شیطان نجات خواهد داد و شیطان هیچ گاه بر این دسته از افراد مسلط نخواهد شد.

وی ذکر و تسبیح مستمر خدای متعال را موجب در امان ماندن از وسوسه‌های شیطانی دانست و گفت: کسانی که ذکر و نام خدا را مداوم بر زبان و قلب خود جاری می‌کنند به طور قطع از کید و مکر شیطان در امان خواهند بود؛ چرا که ذکر خدا، شیطان را ضعیف و حقیر خواهد کرد.

خیرخواهی در حق دیگران شیطان را ناامید می‌کند

احمدی با بیان این‌که خیرخواهی در حق دیگران شیطان را ناامید و وسوسه‌های او را شکست خورده خواهد کرد، به حدیثی از امام علی(ع) در ارتباط با این مهم اشاره کرد و صبر و شکیبایی در برابر مصیبت‌ها و بلا را از دیگر عوامل ناکارآمدی وسوسه‌های شیطان دانست و گفت: انسانی‌هایی که در برابر مصائب الهی صبور و شکیبا هستند هیچ گاه شیطان بر آنان مسلط نخواهد شد، چرا که از فریب دادن آنها عاجز و ناتوان است.

احمدی در ادامه به روز علوم تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کرد و افزود: هدف از خلقت انسان و بعثت پیامبران الهی و ارسال کتب آسمانی و ادیان مختلف، همه برای تربیت صحیح انسان در راه اسلام و ارزش‌های دینی بوده است.

تربیت صحیح اسلامی تنها راه مصون ماندن فرزندان جامعه از آسیب‌هاست

وی با بیان این‌که انسان در بدو تولد فطرت الهی و پاک دارد، تربیت صحیح اسلامی را تنها راه مصون ماندن این فطرت پاک از خطرات و آسیب‌ها دانست و تصریح کرد: تربیت صحیح بر مبنای اسلام و دستورات دینی فطرت آدمی را شکوفا و الهی خواهد کرد اما تربیت ناصحیح نه تنها از شکوفایی آن جلوگیری خواهد کرد بلکه او را از مسیر دین جدا و به راه گناه و معصیت خواهد برد.

احمدی با بیان این‌که علم، عقل و تجربه اسلام را مکتب انسان ساز می‌داند، مکتب اسلام را تنها مسیر صحیح برای تریبت انسان‌ها به سمت کمال و سعادت دانست.

وی فرزندان را امانت الهی در نزد خانواده و جامعه دانست و گفت: این فرزندان، مردان نقش‌آفرین و آینده‌ساز این مملکت خواهند بود؛ بنابراین تربیت صحیح آنها بر اساس دستورات و آموزهای دینی آینده روشن و امیدبخشی را برای ما رقم خواهد زد.

احمدی با تاکید بر این‌که خانواده پایگاه اصلی و اولیه تربیت اسلامی فرزندان است، اخلاق مداری، صمیمیت، معنویت، نشاط و شادابی و دور کردن فضای خانه از ابزار گناه و لهو را ضامن سلامتی و تربیت فرزندان دانست.

وی نقش مادر در تربیت فرزندان را بی‌بدیل دانست و خاطرنشان کرد: مادر در فضای خانه و معلم در محیط مدرسه با اخلاق مداری و ترویج شعائر دینی نقش مهم و اساسی را در تربیت اسلامی فرزندان ایفا می‌کنند.

احمدی با اشاره به روزهای پایانی سال، این ایام را وقت جمع بندی و پاسخگویی مسئولان به مردم دانست و گفت: سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصای در حالی رو به پایان است که حماسه سیاسی توسط مردم در انتخابات 24 خرداد و حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن محقق شده است.

اوج حماسه سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن محقق شد

وی با بیان این‌که اوج حماسه سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن محقق شد، این حضور غیرتمندانه، آگاهانه و به موقع مردم را موجب تقویت وحدت و همبستگی داخلی و مایه یاس و ناامیدی دشمنان و استکبار جهانی دانست.

احمدی 22 بهمن را پاسخی محکم به یاوه‌گویی‌های استکبار دانست و با بیان این‌که ندای مرگ بر آمریکا پرشورتر از گذشته در ایران اسلامی طنین‌انداز شد تصریح کرد: در طول ماه‌های اخیر استکبار و در راس آنها آمریکا با تهدید نظامی، جسارت و گاهی به صراحت توهین و دشمنام، ملت ایران را مورد هجمه و فشار قرار داد اما حضور حماسی مردم در راهپیمایی پاسخی کوبنده به تمامی این یاوه گویی‌ها و رجزخوانی‌های دشمنان بود.

وی با تاکید بر خدمت گذاری صادقانه و مخلصانه مسئولان به مردم، تحقق حماسه اقتصادی را به دست مسئولان نظام دانست و گفت: مردم نقش و وظیفه خود را در تحقق حماسه سیاسی به خوبی ایفا کردند، اکنون مسئولان باید با کار و تلاش شبانه‌روزی و مخلصانه حماسه اقتصادی مدنظر رهبری را محقق کنند.

احمدی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» از سوی رهبر انقلاب، شخص رهبری را پیشگام و پیش قدم در تحقق حماسه اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: تنها راه پیروزی کامل بر دشمنان حماسه آفرینی و استقلال طلبی در عرصه اقتصادی است که باید با برنامه‌ریزی صحیح و اتکا به ظرفیت‌های داخلی این مهم محقق شود.

اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد درون زاست

وی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی نه یک اقتصاد ریاضتی بلکه یک اقتصاد مستقل، پویا و درون‌زاست، از تبلیغ و تشبیه دادن اقتصاد مقاومتی به اقتصادی ریاضتی توسط برخی ناآگاهان و کینه‌ورزان انتقاد کرد.

احمدی پایبندی به مذاکرات را نقشه شوم دشمنان دانست و با بیان این‌که دشمن در استمرار این مذاکرات تلاش خواهد کرد، تصریح کرد: استمرار این مذاکرات و تعاملات یکی ازخواسته‌های شوم دشمنان است اما مسئولان بدانند که هیچ خیر و کمکی از سوی دشمنان به کشور نخواهد رسید و پیروزی ما در گرو اتکا به توان داخلی و استقلال اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح هدفمندکردن یارانه‌ها، اجرای صحیح، دقیق، مدبرانه و آگاهانه و به دور از حاشیه‌ها و رفع تحمیل فشار بر مردم به ویژه اقشار ضعیف را خواستار شد.

به گفته حجت الاسلام احمدی متاسفانه طرح توزیع سبد کالا در ابتدا با مشکلات و نواقصی همرا بود که می‌طلبد در اجرای مرحله دوم طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مشکلات و آسیب‌ها برطرف و کرامت و عزت ملت حفظ و حراست شود.

وی به مشکل آب استان و ساخت تونل‌های غیرمجاز اشاره کرد و افزود: متاسفانه بی‌توجهی مسئولان در ادوار گذشته مسئله آب در استان را به یک معضل و چالش بزرگ تبدیل کرده است که حیات و زندگی مردم را تهدید می‌کند و تبعات آن دامن همه شهرها و استان‌های کشور را نیز خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N136711