امام جمعه اهل سنت زاهدان: ناامنی و اعتیاد خطرناکترین گناه است

اهل سنت زاهدان,موبوی عبدالحمید

زاهدان- ایرنا- امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: ایجاد ناامنی ، و اعتیاد به موادمخدر و مشروبات الکلی حرام و خطرناکترین گناه است.

به گزارش ایرنا، مولوی ˈعبدالحمید اسماعیل زهیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: اعتیاد عامل ایجاد ناامنی، سرقت و سایر معضلات اجتماعی است.

وی بیان کرد: موادمخدر و مشروبات الکلی برای بدن مضر است با این وجود برخی به استقبال آن می روند، و به خود و جامعه ظلم می کنند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان در ادامه با تاکید بر حفظ حجاب و پوشش اسلامی و رعایت حیا و پاکدامنی اظهارکرد: حجاب و پوشش اسلامی به انسان، بویژه زنان ارزش و بها می دهد.

وی همچنین بر استفاده صحیح از اینترنت تاکید کرد و افزود: والدین باید مراقب فرزندانشان باشند که از اینترنت استفاده نادرست نکنند.

مولوی اسماعیل زهی گفت: خداوند متعال قرآن کریم را به عنوان دستور و قانون برای هدایت انسانها فرستاد و اگر مسلمانان بر قرآن و سنت پیامبر(ص) عامل باشند، در دنیا و آخرت سربلند می شوند.

وی ادامه داد: مسلمانان صدر اسلام که به دستورات و رهنمودهای پیامبر (ص) و قرآن کریم توجه وعمل می کردند، از عزت و جایگاه بالایی برخوردار بودند، اما زمانی که از آن فاصله گرفته و به سمت هوی و هوس و منکرات رفتند، به زوال کشیده شده و ثروت های مادی و معنوی را از دست دادند. ک/2

653/640
کد N136667