امامان جمعه: اقتصاد مقاومتی موردنظررهبری محقق شود

نمازجمعه

استان ها - ایرنا - امامان جمعه کشور در خطبه های آیین سیاسی عبادی نمازجمعه با یادآوری تاکیدات رهبرمعظم انقلاب و ابلاغ سیاست های مربوط به اقتصاد مقاومتی ازجانب معظم له، خواستار اجرایی شدن فرمایش های رهبری در این زمینه شدند.

مشهد - آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: مسوولان، دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را مورد توجه خاص فعالیت ها و برنامه ریزی خود قرار دهند.

وی افزود: در اصل 16 این سیاست ها بر لزوم صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور با تاکید بر ساختارها، حذف دستگاه های موازی وغیر ضروری دولتی و پرهیز از هزینه های غیر ضروری توجه خاص شده است.

قم - آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری خطیب جمعه قم با سپاس از رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ بهنگام به بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی باید در کشور نهادینه شود.

وی بیان کرد: نباید مسایل کشور را به تحریم ها گره بزنیم؛ این کشور از منابع بزرگ نفت و گاز و منابع انسانی برخوردار است.

شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری گفت : تکیه بر اقتصاد مقاومتی موجب تقویت و رونق فضای کسب و کار در راستای دست یابی به توسعه پایدار می شود.آیت الله اسدالله ایمانی ،پاسخ مثبت و سریع روسای جمهوری و مجلس به ابلاغ سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی را مورد تقدیر قرار داد و افزود:سیاستهای ابلاغی در خصوص اقتصاد مقاومتی دو محور اساسی دارد که یکی دانش بنیان بودن و دیگری اتکا به امکانات درون جامعه می باشد.

تبریز- آیت الله محسن مجتهد شبستری خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه پس ازابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی،رییس جمهوری و رییس مجلس آمادگی خود را برای اجرای آن اعلام کردند، گفت: ملت شهید پرور ایران انتظار دارند مسوولان کشور رهنمود های رهبری در سیاست های داخلی و خارجی بویژه اقتصاد مقاومتی و بهبود معیشت مردم را مو به مو اجرا، و از اقدامات تشریفاتی در این زمینه خودداری کنند.

اهواز - امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده نتایج ملموس اجرایی شدن فرمایش های ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی را مشاهده کنیم.حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز افزود: اقتصاد مقاومتی به این معنی است که کشوری با داشتن ذخایر و منابع ارزشمند از جمله نفت و گاز، نیروی انسانی و فرهنگ غنی اسلامی و انقلابی، بر دانش بومی خود در اقتصاد تکیه کند.

یزد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مردم و مسوولان باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری خیلی جدی وارد عرصه کار و فعالیت شوند .آیت الله محمدرضا ناصری با اشاره دستورالعمل اخیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: دولت و مجلس باید با همکاری و حضور جدی دانشگاهیان ، فرهیختگان و بسیجیان برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بکوشند .

ایلام - حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی امام جمعه ایلام به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نبوده بلکه به معنای شناخت آسیب ها و چالش های اقتصادی و مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان و برنامه ریزی برای جبران وبر طرف کردن موانع آن است.

قزوین - امام جمعه موقت قزوین با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: پیش گرفتن سیاست اقتصاد مقاومتی عزت و رشد اقتصادی جامعه اسلامی را تامین می کند.حجت الاسلام محمد باریک بین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قزوین افزود: در این شکل از اقتصاد ما نقاط ضعف وقوت خود را شناخته و با آسیب شناسی راهکارهای پیش رو برای خود ترسیم می کنیم.

بوشهر- نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه بوشهر گفت: مسوولان سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود برای اداره کشور قرار دهند.آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: سیاست ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان نقشه راه اقتصادی برای زندگی راحت مردم و با هدف رساندن جامعه به استقلال کامل طراحی شده است.

اصفهان - آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری به مسوولان، ابراز امیدواری کرد که با حمایت تولیدکنندگان این سیاست ها عملی شود.

کاشان- آیت الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان ابراز داشت: اجرای سیاست های اعلام شده از سوی رهبری موجب تحقق توسعه اقتصاد اسلامی و حماسه اقتصادی و فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد.

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اقتصاد مقاومتی با کار و تلاش همه مردم و سرمایه گذاری در بنگاه های تولیدی محقق می شود.آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک افزود: اقتصاد مقاومتی زمینه مدیریت صحیح مصرف انرژی و دیگر منابع را فراهم می کند.

رشت - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر رفع دغدغه های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید و تحقق آن را ضرورتی همگانی عنوان کرد.آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که در 24 ماده از سوی رهبری مطرح شد؛ راه حل ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان است.

675
کد N136659