آفتاب
آیت الله نعیم آبادی:

استقلال اقتصادی کشور وابسته به تولید است/ گره های کور هرمزگان در سفر رئیس جمهور باز شود

استقلال اقتصادی کشور  وابسته به تولید است/ گره های کور هرمزگان در سفر رئیس جمهور باز شود

بندرعباس - خبرگزاری مهر: امام جمعه بندرعباس گفت: برای رسیدن به استقلال اقتصادی در کشور باید در راستای رونق تولید بر اساس اصول علمی حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله غلامعلی نعیم آبادی  در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: دولت و مجلس باید بر اساس آنچه مقام معظم رهبر ابلاغ کرده اند زمینه پیاده سازی و اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور را فراهم کنند.

وی ادامه داد:  مقوله دیگر در این حوزه مربوط به مردم است تا با صرفه جویی بخصوص در زمینه آب و برق به مسئولان در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بر لزوم توجه به تولید در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: رسیدن به استقلال اقتصادی وابسته به افزایش و رونق تولید است و باید تلاش کنیم تا فرهنگ پشت میز نشینی از بین برود و با کار علمی به افزایش تولید کمک کنیم تا در صحنه اقتصادی نیز همانند دوران دفاع مقدس پیروز باشیم.

امام جمعه بندرعباس در ادامه سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون رفتار آمریکا اشاره کرد و افزود: آمریکا هنوز همان شیطان بزرگ است و خنده های آن هم شیطانی است و باید توجه داشته باشیم که اساس امپریالیست بر اساس چپاول کشورها بنا نهاده شده است.

خطیب نماز جمعه بندرعباس کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی را محکو م کرد و بیان داشت: این روزها شاهدیم که مسیحیان مسلمان کشی را در آفریقای مرکزی به راه انداخته اند و با وحشی گری خود به راحتی انسانهای بیگناه را در این کشور می کشند.

آیت الله نعیم آبادی اضافه کرد: متاسفانه سازمان ملل نیز چشم و گوش خود را بر روی این جنایت ها بسته و هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نداده است و ما از تمامی سازمانهای بین المللی می خواهیم تا جلوی این کشتار بیرحمانه مسلمانان در آفریقای مرکزی را بگیرند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان که طی هفته آینده انجام می شود عنوان کرد: مردم استان هرمزگان همواره در سالهای مختلف استقبال مناسبی از روسای جمهور کشور در سفر به این استان داشته اند و این بار با توجه به اینکه احترام به مقامات کشوری احترام به نظام جمهوری اسلامی ایران است از رئیس جمهور استقبال خوبی خواهند داشت.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: مسئولان استانی باید در جریان این سفر مشکلات و مباحث جدی استان هرمزگان را مطرح تا این سفر برای مردم پرخیر و برکت باشد و با تصمیماتی که در آن گرفته می شود گره های کور استان هرمزگان گشوده شود.

کد N136646

وبگردی