آيت‌الله صفايي بوشهري:

کسی که قصاص را غیرانسانی می‌داند حکم خدا را غیرانسانی شمرده است

استان ها

بوشهر - خبرگزاري مهر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کسی که قصاص را غیرانسانی می‌داند حکم خدا را غیرانسانی شمرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه اول نماز جمعه این هفته با توصيه خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، اظهار داشت: یکی از مهمترین آموزه های معارف اسلامی اخلاق اجتماعی است زیرا انسان در تعاملات اجتماعی خود نیاز دارد که اخلاق مدار باشد و به زیباترین شکل در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی رفتار کند چرا که اخلاق شاخصه انسان با ایمان است.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه انسان باید برای جلوگیری از بروز تصمیم اشتباه با دیگران مشورت کنند، افزود: مشورت یعنی اینکه انسان قبل از اقدام به کاری و یا تصمیمی با کارشناسان و افراد اهل فن مشورت کنند و بعد از جمع بندی و نظریه آنها تصمیم گیری کنند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه یک تصمیم اشتباه موجبت تاثیر بد در دنیا و آخرت فرد میشود عنوان کرد: خداوند در قرآن تاکید زیادی به مشورت کردند و ائمه معصومین نیز برای ترویج فرهنگ مشورت روایات زیادی را دارند.

امام جمعه بوشهر از خصایص افرادی که صلاحیت دارند که با آنها مشوت شود گفت:افرادی که با آنها مشورت می‌کنیم باید فردی دارای تخصص، دلسوز، با تجربه، مومن، خیرخواه و به دور از تمایلات هوای نفس باشد.

قوا اهتمام ويژه‌اي براي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي داشته باشند

صفایی بوشهری در خطبه دوم با اشاره به صحبت های رهبری در سفر خود به آذربایجان شرقی بیان کرد: پیام راهپیمایی۲۲بهمن امسال استقامت و وحدت بود که با حرکت هوشمندانه و پرشور مردم ایران اسلامی در برابر گستاخی و زیاده خواهی مقامت آمریکاه بوده است.

وی در قسمت دیگری از صحبت های خود گفت: آمریکا از ۲۸مرداد سال ۲۹تا کنون جنایات زیادی را انجام داده است و هنوز این جنایات ادامه دارد .

صفای بوشهری در اشاره به قسمت دیگر صحبت های رهبری عنوان کرد: هم دولت قبل و هم دولت کنونی خواستار مذاکره با آمریکا بوده اند، من با آنها مخالفتی نکردم اما به همگان گفته ام این مذاکرات هیچ گاه به سرانجام نخواهد رسید زیرا آمریکا با انقلاب و ارزشهای ایران مشکل دارد و خواهان از هم پاشیدن انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به ابلاغ جدید سیاست های اقتصاد مقاوتی عنوان کرد: انجام این برنامه موجب رفاه،آسایش و بستر سازی برای استقلال کامل نظام اسلامی می‌شود که ملزم است که سه قوه به اجرای این برنامه اهمیت ویژه ای دهند.‌

وی با اشاره که روز مهندسی در پیش رو گفت: مهندسی لازمه جامعه در عرصه نرم افزار و سخت افزار است و باید تحولی اساسی در این زمینه داشته باشیم به طوری که مردم فعالیت های مهندسی شده را در زندگی ببینند.

قصاص یک حکم اسلامی است/ لزوم برخورد با نويسنده مطلب

امام جمعه بوشهر از دیگر مناسبت های این هفته را روز امور تربیتی عنوان کرد و بیان نمود:  علم و تحصیل در جامعه بسیار حائز اهمیت است اما رسیدگی به مسئله تربیت خصوصا برای دانش آموزان امری بسیار مهم و اساسی است.

وی در دیگر مناسبات این هفته به تاسیس هواپیمایی ایران اشاره کرد و گفت: زحمات افراد در این زمینه از کسی پوشیده نیست اما باید در استان بوشهر نیز فعالیت خوبی چه در شهر بوشهر چه دیگر شهرستانها جهت خرید دستگاه های نوین برای پرواز هواپیما در مه و گرد و غبار نیز خریداری شود.

صفایی بوسهر با اشاره به مطلب یکی از مطبوعات در خصوص قصاص ضمن محکوم کردن این مطلب گفت: قصاص یک حکم اسلامی است و کسی که قصاص را غیر انسانی می داند حکم خدا را غیر انسانی شمرده است وخواستار برخورد مسوولین با نویسنده این مطلب شد.

امام جمعه بوشهر گفت : نباید اشتباهات گذشته دوباره تجربه شود و باید جلوگیری از این اقدام شود تاجلوی اقدامات دیگر  گرفته میشود