امام جمعه شیراز :تکیه بر اقتصاد مقاومتی زمینه ساز توسعه و تعالی کشور است

سیاسی,امام جمعه

شیراز – ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری گفت : تکیه بر اقتصاد مقاومتی موجب تقویت و رونق فضای کسب و کار در راستای دست یابی به توسعه پایدار می شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله اسدالله ایمانی در نماز جمعه این هفته شیراز پاسخ مثبت و سریع روسای جمهوری و مجلس به ابلاغ سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی از سوی معظم له را مورد تقدیر قرار داد و افزود:سیاستهای ابلاغی در خصوص اقتصاد مقاومتی دو محور اساسی دارد که یکی دانش بنیان بودن و دیگری اتکا به امکانات درون جامعه می باشد.

وی ضمن تاکید بر تبیین مقوله اقتصاد مقاومتی در جامعه اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی با علم، دانش و تکنیک جلو رفته و با تکیه بر سرمایه و نیروی ایرانی اداره می شود و در عین حال ریاضتی نیست و مردم را در تنگنا قرار نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان این مطلب که امروز نگاه دشمن بر اقتصاد متمرکز شده افزود: اگر نخبگان و دولتمردان و شخصیت های اثرگذارو نمایندگان مجلس دست به دست یکدیگر داده و اصول اقتصاد مقاومتی را ترسیم کنند و ساختار لازم را به وجود آورند ما در ردیف اقتصادهای نخست جهان قرار خواهیم گرفت.

آیت الله ایمانی گفت : امروز نیاز جهان به انرژی چند برابر شده است و کشور ما هم نخستین تولید کننده گاز در جهان و دومین منبع به لحاظ تامین نفت در جهان محسوب می شود و این در حالیست که می دانیم منابع گازی و نفتی دنیا در حال تمام شدن است.

وی ادامه داد:بنابراین در شرایط فعلی بیش از انکه ما به دنیا نیاز داشته باشیم دنیا به ما نیاز دارد و از طرفی از انرژی و منابع مادی ما مهم تر ایمان، روحیه، وحدت، بصیرت و مقاومت است که سرمایه های ما محسوب می شود.

امام جمعه شیراز گفت: اگر با تکیه بر منابع و ذخایر داخلی و بهره هر چه بیشتر از اقتصاد مقاومتی به پیش برویم بی تردید می توانیم جایگاه اول دنیا را به خود اختصاص دهیم همان گونه که آنچه را تاکنون خواسته ایم با همت عالی بدست آورده ایم . ک/2

7374/ /681667
کد N136623