امام جمعه مشهد: اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد

نماز جمعه,عبادی

مشهد-ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: مسوولان ، دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را مورد توجه خاص فعالیت ها و برنامه ریزی خود قرار دهند.

آیت ا... ˈسید احمد علم الهدیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب ، افزود: در اصل 16 این سیاست ها بر لزوم صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور با تاکید بر ساختارها، حذف دستگاه های موازی وغیر ضروری دولتی و پرهیز از هزینه های غیر ضروری توجه خاص شده است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در تبیین سیاستهای اقتصاد مقاومتی بر این مساله مهم تاکید داشتند که نباید برای رفع مشکلات اقتصادی چشم به بیگانگان و خارج کشور داشته باشیم.

وی اظهارکرد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب هشداری به آن دسته اشخاص بی اعتقاد و بدون باور نسبت به نظام و انقلاب اسلامی است که چشم به خارج کشور دوخته و تصور می کنند زندگی شان دست دشمنان است، و بر آن اساس معادلات و داد و ستد و فعالیت های اقتصادی خود را تنظیم می کنند.

نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه انسان تامین رزق و روزی خود را متکی و در دست دشمنان بداند نوعی سوء ظن نسبت به پروردگار متعال است.

آیت ا... علم الهدی افزود: کشور ما 35 سال در برابر انواع ترفندهای دشمنان ایستاده و مستکبران به طرق گوناگون و حتی تحمیل جنگ هشت ساله، جان ، مال و ناموس ما را مورد هدف قرار دادند ولی خداوند همواره ملت ما را مورد عنایت خود قرار داد.

امام جمعه مشهد گفت: امروز کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران توانمند تر از روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب است، ولی در مقابل دشمنان ما ذلیل تر و منفور تر شده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اینکه دولت یازدهم از ظرفیت های دیپلماسی کشور برای مدیریت و رفع تنگناهای اقتصادی بهره می گیرد، بدان معنا نیست که پس از 35 سال تجربه، امدادها و نصرت های الهی ، عزتی که به برکت نظام اسلامی در سطح جهان داریم را نادیده بگیریم.

امام جمعه مشهد همچنین لزوم توجه به سبک زندگی اسلامی در بخش های مختلف گفت: اگر زیربنای زندگی عقل معاش باشد، انسان زندگی خود اعم از شخصی، کار و اشتغال، ازدواج و کسب درآمد را بر مبنای این اصول و سبک استوار می کند.

یکی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: دولت باید با حمایت از بخش های مختلف اقتصادی و فعالان این بخش روند اقتصاد مقاومتی را تسهیل و موانع این بخش را رفع کند.

ˈسید هاشم بنی هاشمیˈ افزود: کشور ما به برکت نظام جمهوری اسلامی به پیشرفت و تعالی در بخش های گوناگون اعم از علمی، خدمات فنی و مهندسی و غیره دست یافته و با توجه به توانمندی های خود توانایی مقابله با تحریمها را دارد.

وی گفت : باید با بهره گیری از توان تشکل های مردمی و مهندسی و مدیریت جهادی و بهره وری و ایجاد اشتغال مولد و پایدار، زمینه شکوفایی کشور را فراهم کرد.

وی به ˈروز مهندسˈ اشاره کرد و افزود: در کشورمان نیروهای متخصص فراوانی وجود دارند که می توان با بهره گیری از توانمندی های آنها در عرصه های مختلف به پیشرفت کشور کمک ، و زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی را نیز فراهم کرد.ک/2

7490/659/640
کد N136603