امام جمعه تبریز: موضوع هسته ای برای آمریکایی ها بهانه ای بیش نیست

عبادی,نماز جمعه تبریز

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: موضوع هسته ای برای آمریکایی ها بهانه ای بیش نیست و بر فرض اگر این موضوع هم حل شود، آنها دنبال بهانه دیگری خواهند بود.

آیت ا...ˈمحسن مجتهدشبستریˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز افزود: آنها چشم دیدن پیشرفت ایران اسلامی را ندارند، و این بهانه تراشی ها به همین خاطر است؛ و دیدیم که مقامات آمریکایی از موضوعات حقوق بشر و توانایی موشکی و دفاعی ایران سخن به میان می آورند.

وی گفت: یگانه راه علاج این دشمنی، تکیه بر اقتدار ملی و توان داخلی و مستحکم تر کردن ساخت درونی کشور است.

وی همچنین از دولت خواست با تدبیر در همه موارد به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توجه و عمل کند.

خطیب جمعه تبریز همچنین با بیان اینکه پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، رییس جمهوری و رییس مجلس آمادگی خود را برای اجرای آن اعلام کردند، گفت: ملت شهید پرور ایران انتظار دارند مسوولان کشور رهنمود های رهبری در سیاست های داخلی و خارجی بویژه اقتصاد مقاومتی و بهبود معیشت مردم را مو به مو اجرا، و از اقدامات تشریفاتی در این زمینه خودداری کنند.

آیت ا... مجتهدشبستری افزود: مسوولان باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی با ساز و کارهای مناسب و بومی سازی وارد عرصه شده، و به این خواسته رهبری لبیک عملی گویند.

وی در ادامه خطبه ها به برگزاری نهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در تهران اشاره کرد و گفت: در این اجلاس که کشورمان بنیانگذار آن است هر سال به تعداد نمایندگان مجالس شرکت کننده افزوده می شود.

امام جمعه تبریز ابراز امیدواری کرد این اجلاس چالش های جهان اسلام را از بین ببرد و رابطه اقتصادی و فرهنگی آنها را بیشتر کند، تا مسلمانان با اتحاد در مسیر پیشرفت قدم بردارند و در مقابل استکبار جهانی بایستند.

آیت ا... مجتهدشبستری همچنین با اشاره به سالروز قیام تاریخی 29 بهمن مردم تبریز و دیدار چهار هزار نفری مردم استان با رهبر معظم انقلاب، گفت: در این دیدار رهبر انقلاب پیوستگی اقوام مختلف و اتحاد را یکی از درس های مهم این قیام عنوان کردند.

وی افزود: بر این اساس این قیام نباید فراموش شود و همواره لازم است از زوایای مختلف تبیین و بررسی شود.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در مورد راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم هرسال بیش از سال های گذشته در صحنه های راهپیمایی 22 بهمن حاضر می شوند، و علاقه و وفاداری خود را به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران نشان می دهند و امسال نیز بخاطر پر رویی مقامات آمریکایی و جواب محکم به آنها این حضور با شکوه تر و گسترده تر از سال های پیش بود.

7223/587/640
کد N136602