مردم و مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشند

اقتصاد مقاومتی,مردم

یزد - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مردم و مسئولان باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری خیلی جدی وارد عرصه کار و فعالیت شوند .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله ˈمحمدرضا ناصری ˈ در خطبه های امروز نمازجمعه دارالعباده یزد با اشاره دستورالعمل اخیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: دولت و مجلس باید با همکاری و حضور جدی دانشگاهیان ، فرهیختگان و بسیجیان برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بکوشند .

وی اظهار داشت: همانطوری که بارها مقام معظم رهبری تاکید کرده اند در سایه اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش بومی و استعدادهای درونی می توان در حل مسائل اقدام کرد .

امام جمعه یزد تصریح کرد: برای مقابله با تحریم های دشمنان و شکستن توطئه های مختلف آنها آنچه مهم و تاثیرگذار است همین اقتصاد مقاومتی و مقاومت در برابر توطئه های کفر جهانی است .

ناصری گفت: تاریخ انقلاب اسلامی ما گویای این مطلب مهم است که ملت و نیروهای انسانی ما از توان و ظرفیت بالا و همچنین عقل سیاسی و اقتصادی والایی برخوردارند .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: در سایه اجرایی شدن و عملیاتی گشتن اقتصاد مقاومتی است که فشارهای ظالمانه اقتصادی و تحریم دشمنان منجر به شکست خواهد شد .

ناصری افزود: این توانایی در جامعه مقتدر اسلامی ما وجود دارد که خیلی از وسایل و ملزومات مورد نیاز در بخش های هوا و فضا و خودرو در کشور تهیه شود و نیاز به خارج قطع گردد .

وی از اینکه بعضا برخی از ملزومات و وسایل از خارج وارد کشور می شود در حالی که مشابه آن در ایران وجود دارد ابراز ناخرسندی کرد و خواستار توجه به درون و تامین نیازها توسط افراد بومی شد .

امام جمعه یزد همچنین به عوامل پیشرفت در جامعه و بین مردم اشاره و مهمترین آنها را خدا ترسی، خویشتن داری ، تقوای الهی و تکیه به دین دانست که همواره باید در راستای آن حرکت کرد .

ناصری گفت: توجه به خدا مایه رحمت و برکت است و انسان مومن با عمل به وظایف شرعی و الهی در مسیر کمال و قرب خداوند حرکت می کند .ک/2

7536/1968/681
کد N136589