آیت‌الله حسینی‌بوشهری:

با قلم و سخن برخی‌ها ملت عاشق آمریکا نخواهد شد/ در مذاکرات هیچ موضوع غیرهسته‌ای مطرح نیست

استان ها

قم- خبرگزاری مهر: امام جمعه قم گفت: عده ای در سخنرانی‌ها و قلم‌زنی های خود چهره آمریکا را بزک کرده نشان می دهند. آنها باید بدانند که با قلمشان ملت ایران عاشق آمریکا نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با تقدیر از حضور باشکوه و حماسی مردم ایران در راهپیمایی روز 22 بهمن اظهار داشت: جشن پیروزی انقلاب اسلامی امسال باشکوه تر از سال های گذشته با حضور همه اقشار برگزار شد.

وی گفت: علت این حضور حماسی مردم پاسخ دادن و تودهنی زدن به سخنان غیرمؤدبانه و سخیف مقامات آمریکا بود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: ملت ایران نمی تواند در برابر بی ادبی های مقامات آمریکا و دشمنان سکوت کند و با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی روز 22 بهمن اعلام کرد همچنان در صحنه و میدان حضور دارند.

امام جمعه قم همچنین به سالگرد قیام مردم تبریز اشاره کرد و ادامه داد: در چهلم قیام مردم قم، قیام مردم تبریز رخ داد و این مناسبت ها تا پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

ملت ایران به آمریکایی ها اعتمادی ندارد

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به ادامه مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص این مذاکرات فرمودند ما به عهد خود پایبندیم و نقض قرار نمی کنیم، اما شاهدیم که آمریکایی ها جور دیگری رفتار می کنند.

وی با بیان اینکه ملت ما به آمریکایی ها اعتمادی ندارند، گفت: اگر آمریکایی ها بخواهند زیاده خواهی کنند، مقابل آنها خواهیم ایستاد.

خطیب جمعه قم ادامه داد: عده ای در سخنرانی ها و قلم زنی های خود چهره آمریکا را بزک کرده نشان می دهند و گویی که آنها هیچ جنایتی علیه ملت ایران انجام نداده اند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه با قلم شما مردم عاشق آمریکا نخواهند شد، افزود: مقام معظم رهبری برای تیم مذاکره‌کننده چهار خط قرمز ترسیم کرده اند که این خطوط قرمز شامل رآکتور آب سنگین اراک است که رهبری فرمودند قابل مذاکره نیست.

وی در ادامه بیان داشت: از دیگر خطوط قرمز مذاکرات هسته ای است که تعداد سانتریفیوژها باید حفظ شود هر چند که ممکن است در سطح غنی سازی کاهش یابد و کارهای تحقیقی و توسعه ای نیز در این زمینه باید ادامه یابد.

هیچ موضوع دیگری به غیر از مساله هسته ای در مذاکرات مطرح نیست

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه هیچ موضوع دیگری به غیر از هسته ای در مذاکرات مطرح نیست، ادامه داد: بحث موشک های وال استیک و هیچ موضوع دیگری نباید در مذاکرات ایران با 1+5 مطرح شود.

آیت الله حسینی بوشهری در برخی دیگر از سخنان خود به برگزاری اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: این اجلاس با حضور 53 کشور برگزار شد که در مقایسه با اجلاس های قبل رشد دو برابری داشته و این امر نشان‌دهنده اقتدار و موقعیت ایران اسلامی در دنیا و جهان اسلام است.

امام جمعه قم افزود: موضوع آرمان فلسطین مقابله با صهیونیست ها و پدیده شوم تکفیر، دخالت بیگانگان در سوریه و همچنین عملکرد دیکتاتورها در کشورهای منطقه موضوعاتی هستند که در اجلاس روسای مجالس اسلامی به آن پرداخته شده است.

تقدیر از رئیس جمهور و رئیس مجلس

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: از ریاست محترم جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی تشکر می کنم که پاسخ به هنگامی به بیانیه مقام معظم رهبری دادند.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی باید در کشور نهادینه شود و نگاه ها نباید تنها به بیرون دوخته شود.

امام جمعه قم خاطر نشان کرد: ما نباید تنها به تحریم ها نگاه کنیم؛ چراکه کشور ما بالاترین ذخایر و منابع انسانی کارآمد را دارد هر چند که امروز از سوی کشورهای منطقه مورد تهدید هستیم.