امام جمعه موقت خرم آباد:

نتایج مثبت مذاکرات هسته ای بیانگر هدایت های حکیمانه رهبری است

عبادی,نمازجمعه

خرم آباد- ایرنا - امام جمعه موقت خرم آباد گفت: نتایج مثبت دور جدید مذاکرات 1+5 نشان دهنده هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ قاسم متقی نیاˈ در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد افزود: نتایج این دور از مذاکرات ثابت کرد که هدایت های روشنگرانه رهبری، عامل مهمی در موفقیت تیم مذاکره کننده ایران است.

وی همچنین برگزاری اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی را موفقیت دیگری برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: حضور روسای مجالس کشورهای اسلامی در ایران بیانگر نفوذ و نقش تاثیرگذار ایران در منطقه و جهان است.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: بنا برتاکیدات رهبرفرزانه انقلاب، از کوچکترین مسوول تا سران سه قوه مخاطب این پیام هستند و مسوولان در هر رده ای باید اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور بگذارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آثار زیانبار اسراف گفت: این عمل ناپسند موجب ایجاد نیازهای کاذب و شکاف طبقاتی، احساس محرومیت و کاهش قدرت خرید و مد گرایی می شود.

امام جمعه موقت خرم آباد افزود:با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اقتصادی توسط رهبر انقلاب، بی تردید راه علاج مشکلات کشور حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر درون است که این مهم با اسراف سازگار نیست.

وی در ادامه گفت: با توجه به نظر سنجی انجام شده از نمازگزاران جمعه، 10 خواسته و مطالبه اصلی مردم از مسوولان استان مشخص شده ،که تدوین برنامه توسعه ای لرستان در 10سال آینده، ارتقای احساس مسوولیت مسوولان در مقابل مردم و اموال عمومی، حضور مفید کارمندان در ادارات، نظافت عمومی شهر، نظارت بر قیمت ها و کنترل گرانفروشی، و ارتقای امنیت منازل و معابر ازجمله آنهاست.

وی حل مشکلات عشایری، برنامه ریزی برای کنترل و کاهش توزیع مواد مخدر، جلوگیری از نصب ماهواره و فرهنگ سازی در خصوص تاثیرات مخرب اخلاقی آن، را از دیگر خواسته های مردمی در این نظر سنجی عنوان کرد.

7269/630/640
کد N136536