امام جمعه رشت: تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری، ضرورتی همگانی است

رشت,گیلان

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر رفع دغدغه های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید و تحقق آن را ضرورتی همگانی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت ا...ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که در 24 ماده از سوی رهبری مطرح شد؛ راه حل ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در موضوع هسته ای گفت: حل مساله هسته ای اقدامی مهم و قابل توجه از سوی دولت است اما به این نکته نیز توجه داشته باشیم که برای رفع مشکلات، باید به توان داخلی کشور اکتفا کرد.

امام جمعه رشت در ادامه به برگزاری نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران اشاره و خاطرنشان کرد : مساله فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق از مهمترین مسایلی بود که در این همایش و با حضور نمایندگان 50 کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آیت ا... قربانی با اشاره به وجود گرفتاری هایی در دنیای اسلام، برگزاری این همایش را اقدامی ارزشمند در راستای رفع مشکلات مسلمانان دانست و ادامه داد: بسیاری از مشکلات و کشتارهایی که در میان مسلمانان اتفاق می افتد، نشأت گرفته از توطئه هایی است که دشمنان برنامه ریزی کرده اند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود به خسارت های ناشی از بارش برف در استان های گیلان و مازندران اشاره و گفت: طبق اعلام سخنگوی دولت؛ 950میلیارد ریال بلاعوض و یک هزار و 300 میلیارد ریال وام پنج درصد 15 ساله برای جبران خسارت ناشی از برف توسط دولت درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: مسوولان استانی برای جذب این اعتبار و کمک به مردم برای بازسازی خانه ها ، زمین های کشاورزی و امکانات زیرساختی از جمله پل ها و جاده ها تلاش کنند.

آیت ا... قربانی همچنین به فرارسیدن روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد : بر اساس روایات اسلامی؛ قلب کودک مانند زمین مستعد خالی است و هر نوع محصولی که در آن کاشته شود، برداشت می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه والدین به گفتار و رفتار اسلامی در تربیت فرزندان گفت: خلقت هر انسانی که متولد می شود، پاک و پذیرای کارهای نیک است و ممانعت از گرایش انسان به سمت زشتی ها از وظایف پدر و مادر است .ک/2

7292/695/681/640
کد N136488