آیت الله نورمفیدی:

مذاکره با آمریکا مشکلات کشور را حل نمی‌کند

استان ها

گرگان - خبرگزاری مهر:نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مذاکره با آمریکا مشکلات کشور را حل نمی‌کند و باید به منابع داخلی خود اتکا کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای افزود: انصاف این است که  این مذاکرات خیلی خوب در حال انجام است و تیم مذاکره کننده بر روی اصول ایستاده‌اند ، این تیم خیلی عاقلانه و با زیرکی مذاکرات را انجام می‌دهند

به گفته وی، نکته اصلی این است که ما نباید بر این تصور باشیم که مشکلات ما با مذاکره با آمریکا حل می‌شود و این تصویپر خیلی بعید است

وی تصریح کرد: ما برای حل مشکلات خود باید نگاهمان به داخل باشد و خودمان مشکلاتمان را حل کنیم و این موضوع با تدبیر، عقلانیت و با برنامه‌ریزی رقم خواهد خورد زیرا آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: ما با اینها مذاکره می‌کنیم و از طرف دیگر آنها می‌آیند و راجع به حقوق بشر صحبت می‌کند؛ آمریکا مدعی حقوق بشر است اما انسان باید نادان باشد که این را باور کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت :چه کشوری بود که بلاهای فراوان را بر سر مردم ژاپن، عراق و دیگر کشورهای جهان سوم آورد و در آن کشورها با کاشتن مزدوران خود خون مردم را در شیشه می‌کرد و اموال آنها را غارت می‌کرد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن  اظهار کرد: : این حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن دفاع از نظان اسلامی بود که به واقع باید از این حظور که کم‌نظیر بود تشکر کرد.

به گفته خطیب جمعه گرگان: آنچه که وظیفه مردم بود انجام دادند و به بهترین نوع آن هم انجام شد و امسال بر اساس گزارش‌ها حظور مردم در استان گلستان در روز 22 بهمن بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بوده است، و این حضور سه پیام داشت که پیام نخست این حضور اثبات افزایش بصیرت مردم بود و مردم نشان دادند که دشمن را به خوبی شناخته‌اند.

نماینده ولی فقیه گفت: پیام دوم این حضور این بوده که مردم نشان دادند با تمام مشکلات و مسائلی که در داخل کشور وجود داشته باشد اما هر زمانی که مصلحت نظام در میان باشد و موضوع دفاع از نظام و انقلاب مطرح شود در مسدان حاضر خواهند شد و از نظام و انقلاب خود دفاع خواهند کرد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به روز مهندس افزود: : پیغمبر خدا می‌گوید هر کاری که انجام می‌دهید بی‌عیب و نقص باشد اما واقعا وضع ساخت و ساز امروز در جامعه چگونه است، در بعضی جاها ساخت و

سازهایی انجام می‌شود که بسیار خطر دارد؛ یک جاهایی ساخت و سازهایی انجام می‌شود که خاک آنجا مناسب این کار نیست و با یک زلزله ممکن است آن ساختمان تخریب شود و اگر این اتفاق بیفتد آیا آن مهندس و معمار ساختمان مقصر نیستند؟

به گفته وی، تشکیلاتی که در این امر مسئولیت دارند برای این موضوع فکری کنند که مهندسان در ساخت و سازها دقت بیشتری کنند و محکم کاری شود زیرا تشکیلاتی که در این امر مسئولیت دارند باید هم در برابر خدا و هم در برابر مردم پاسخگو باشند.

خطیب جمعه گرگان در خطبه اول این هفته نماز جمعه گرگان ادامه داد: مردن را باید انتقال دادن ببینیم.

وی افزود: اگر مرگ را انتقال از این دنیا به دنیای دیگر ببینیم معجزه می کند، اولیاء خدا مرگ و دنیا را به خوبی شناخته بودند.