نخستین همایش منطقه‌ای مدیریت سیلاب برگزار شد

معاون علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اردستان گفت: همایش منطقه‌ای مدیریت سیلاب می‌تواند نقش مهمی در استفاده از طرح‌های کاربردی برای مدیران جهت مهندسی منابع آب در راستای بهره‌وری و ظرفیت‌سازی در کشور داشته باشد.

مسعود نصری در حاشیه همایش منطقه‌ای مدیریت سیلاب به خبرنگار ایسنا در اردستان، گفت: 43 مقاله به دبیرخانه نخستین همایش منطقه‌ای مدیریت سیلاب ارسال شد که از این تعداد31 مقاله پذیرفته شد که 16مقاله به صورت سخنرانی و 15مقاله در قالب پوستر در همایش ارائه شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش با توجه به اجرای طرح‌های پژوهشی اولویت‌دار دستگاه‌های اجرایی در خصوص حفاظت و نگهداری از منابع آب و سیستم‌های استحصال آب و طرح‌های مهندسی اجرا شده تعریف شده است، اظهار کرد: این همایش می‌تواند نقش مهمی در استفاده از طرح‌های کاربردی برای مدیران جهت مهندسی منابع آب در راستای بهره‌وری و ظرفیت‌سازی در کشور داشته باشد.

وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی و مدیریت جامع حوضه‌های آبخیز و توسعه پایدار، ارزیابی و آسیب سنجی خطر سیلاب و راهکارهای تعدیل آن، جنبه‌های زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی حقوقی، مدیریت سیلاب و تجارب بین المللی در زمینه مدیریت سیلاب، مباحث نوین در مدیریت سیلاب، کاربرد مدل‌های عددی در طراحی و مدیریت سیلاب، تغییر اقلیم و مدیریت و کنترل سیلاب و کمیت و کیفیت روان آب‌های حاصل از آب باران و روش‌های استحصال از محورهای این همایش است.

دبیر علمی این همایش و معاون علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اردستان با بیان اینکه این واحد دانشگاهی از دانشگاه‌های پیشروی استان در زمینه مطالعات سیلاب بوده است، تصریح کرد: با توجه به رشته‌هایی که در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شده، طرح‌ها و تحقیقات خوبی در زمینه سیلاب و منابع طبیعی صورت گرفته است.

نصری خاطرنشان کرد: هدف اصلی این همایش ارائه آخرین دستاوردها در زمینه مدیریت سیلاب است.

به گزارش ایسنا، این همایش یک روزه، 30 بهمن ماه با همکاری دانشگاه‌های آزاد اسلامی میمه، تیران، تفت، شهرکرد، لنجان و نائین برگزار شد.

انتهای پیام

کد N136384