روانسر؛ کاندیدای شهر بدون مانع برای معلولان

استان ها

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: شهرستان روانسر کاندیدای شهر بدون مانع برای معلولان در کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، عبدالرضا میرزاییان در شهرستان روانسر گفت: استان کرمانشاه جزو سه استان نخست در پی‌گیری اجرایی شدن موضوع مناسب‌سازی معابر بوده و شهرستان روانسر کاندیدای شهر بدون مانع برای معلولان در کشور است.

میرزائیان نهضت ایجاد شهر بدون مانع را ویژه استان‌های گیلان، کرمانشاه، کرمان و اصفهان عنوان کرد و یادآور شد: روانسر، بم، زرین‌شهر، شاهین‌شهر، لاهیجان و صومعه‌سرا شهرهای مجری طرح مناسب‌سازی هستند.

وی یادآور شد: این طرح یکی از راهکارهای ارتقاء کیفیت زندگی برای تمامی افراد جامعه به ویژه افراد دارای معلولیت است.

میرزائیان اظهار داشت: آگاه‌سازی و حساس‌سازی، پیش‌زمینه اجرای طرح مناسب‌سازی است و این موضوع در کرمانشاه به‌صورت مطلوب انجام شده است.

فرماندار روانسر نیز اظهار داشت: ساختمان‌های اداری، فضاهای شهری، تجهیزات خدماتی و ساختمان‌های عمومی چهار بخش اولویت‌دار برای اجرای طرح مناسب‌سازی استاندارد در این شهرستان هستند.

جلال صفری افزود: هشت مکان از معابر شهر روانسر از جمله سراب روانسر، پارک شکوفه، زیبا پارک و پارک ورودی از سمت کرمانشاه برای معلولین و جانبازان مناسب‌سازی شده است.

وی گفت: مصمم هستیم که شهر روانسر را به نحو احسن مناسب سازی کنیم تا علاوه بر معلولین، همه افراد جامعه از امکانات مناسب سازی شده شهری استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N136126