حجت الاسلام ماندگاری:

ورزش جسم و روح در کنار هم باید مورد توجه باشد

استان ها

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه انسان‌های با اخلاص هرگز گرفتار بازی‌های شیطان نمی‌شوند، تأکید کرد: باید به ورزش روح و جسم با هم و در کنار هم پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در سومین یادواره 200 شهید ورزشکار استان قم که شامگاه پنج شنبه با حضور خانواده‌های معزز شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای ورزشکار، مدیران اداره کل ورزش و جوانان، سپاه علی بن ابیطالب(ع) و بنیاد شهید و امور ایثارگران در فرهنگسرای جوان قم برگزار شد طی سخنانی به چند پیام از شهدا به خصوص شهدای ورزشکار اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین پیام شهیدان ورزشکار این بود که آنها علاوه بر ورزش جسم به ورزش روح خود نیز توجه داشتند.

وی با بیان این که با ترک محرمات و انجام مداوم واجبات و همچنین خدمت به خلق خدا می‌توان به ورزش روح پرداخت، افزود: مقام معظم رهبری در دو مورد ورزش روح و جسم از دیگران جلوتر هستند و ما نیز نباید از این دو غافل شویم.

رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا، پیام دوم شهدای ورزشکار را ولایت مداری دانست، و تصریح کرد: همان طور که در هر ورزشی حرف اول را مربی می‌زند و مربی محوری پیام همه ورزشکاران است، پیام شهدای ورزشکار هم مربی محوری و ولایت مداری است.

جامعه‌ای پیروز و موفق است که ولایت‌مدار باشد

وی در ادامه گفت: هرکس مربی ولایت را قبول کند، یقین پیدا نماید که می‌تواند بر رقبا و دشمنان غلبه کند و همان طور که تیمی با مربی کاردان به پیروزی می‌رسد جامعه‌ای که ولایت مدار است، پیروز و موفق است.
جامعه‌ای امنیت دارد که ولایت مدار باشد.

کارشناس مذهبی و مسائل خانواده، با اشاره به این که تمام مسؤلان و آحاد جامعه باید به سخنان مقام معظم رهبری خوب گوش کرده و مطیع فرمان ایشان باشند عنوان کرد: جامعه‌ای امنیت دارد که ولایت مدار است.

وی به اعمال تکفیری‌ها که قصد دارند بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازند اشاره کرد و گفت: آن‌ها هرگز موفق نخواهند شد و امنیت حاکم در ایران از ولایت مداری ملت ایران است.

حجت الاسلام ماندگاری، پیام سوم شهدای ورزشکار را این چنین بیان کرد که آن‌ها نه تنها در میدان جنگ بلکه در دنیا بازی گوشی نکرده و گرفتار بازی‌های شیطان نشدند.