تشکیل انجمن خیریه‌ حوزه فناوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

استان ها

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با برخورداری از کارگاه ساخت و تولید، آزمایشگاه مواد پیشرفته، آزمایشگاه عملیات حرارتی، آزمایشگاه آنالیز مواد و آزمایشگاه الکترونیک به سازمان‌های دانش‌بنیان خدمات فنی و تخصصی ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، مهدی کشمیری در نشست خبری که روز پنجشنبه با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حمایت مالی در تبدیل ایده به حرفه، حمایتهای قانونی، ایجاد تجهیزات و امکانات مورد نیاز یک حرفه، مشاوره‌های مدیریتی و حقوقی از موسسات دانش بنیان حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی در سال 1391، 305 ثبت اختراع داشته است، در مورد عملیاتی کردن طرح‌های دریافتی این شهرک اظهار‌ کرد: عملیاتی شدن طرح‌ها، از مرحله اعلام فراخوان و ارزیابی آن‌ها در کمیته‌ها تا تصویبشان در شوراها و نظارت بر اجرای آن‌ها توسط شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان انجام می‌شود. طرح‌های دریافتی تا کنون 41 مورد بوده است که از این تعداد 36 طرح پذیرفته شده است.

کشمیری به سرمایه گذار‌ی‌ بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره کرد و گفت: این شهرک علاوه بر جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، انجمن خیریه‌ حوزه فناوری را تشکیل داده است و اساسنامه آن را نوشته و به ثبت نیز رسانده، اما هنوز این انجمن حرکتی انجام نداده است.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان همچنین در مورد پارک علمی کودکان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: پارک علمی کودکان در دو سوله ساخته شده است و تا پایان سال 1391، 2هزار و 88 گروه یعنی بیش از 90 هزار نفر از این پارک بازدید کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N136026