استاندار کرمان: آفت بزرگ گردشگری،‌دولتی بودن آن است

استان ها

استاندار کرمان با بیان این‌که یکی از بزرگترین آفات میراث فرهنگی و گردشگری، دولتی بودن آن است، گفت: امیدواریم در دوران مدیریت جدید سازمان زمینه خصوصی‌سازی روز به روز بیشتر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی دقایقی قبل در آیین افتتامیه هفتمین همایش ملی راهنماییان گردشگری که به میزبانی استان کرمان در حال برگزاری است خطاب به رییس سازمان میراث فرهنگی، با بیان این‌که دولت تدبیر و امید فصل جدیدی از روابط بین‌الملل در کشور ایجاد کرده است، اظهار کرد: این شرایط مسوولیت شما را سنگین‌تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار بالای میراث فرهنگی در کشور و استان ما برکسی پوشیده نیست اما سطح خدمات‌دهی ما باید افزایش یابد.

استاندار کرمان با اشاره به اشتغال‌زایی بالای صنعت گردشگری گفت: هریک گردشگر خارجی حدود 12 نفر شغل می‌تواند ایجاد کند اما اکنون به ازای هر 5 نفری که از ایران خارج می‌شوند سهم ما یک نفر ورودی است.

وی با طرح این سوال که چرا دبی باید با ترافیک گردشگری روبه‌رو باشد اما بندرعباس ما خالی از گردشگر است، گفت: امیدواریم با تحرکی که آقای دکتر سلطانی‌فر ایجاد می‌ کنند و تلاش راهنماییان گردشگری، سهم ما افزایش یابد.

وی اظهار کرد: بخش گردشگری مشکلات عدیده ای دارد امیدواریم این همایش فصل جدیدی در گردشگری استان کرمان ایجاد کند.

هم‌چنین استاندار کرمان شامگاه دیروز در جلسه کارگروه گردشگری کرمان گفت: یکی از دلایل عدم رونق صنعت گردشگری، موانع زیادی است که بر سر راه جذب گردشگر خارجی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کویر، رزم‌حسینی افزود: استان کرمان با قدمت تاریخی بیش از شش هزار سال، آثار تاریخی کهنسال و هم‌چنین صنایع دستی گوناگونی، هنوز نتوانسته به منزلت واقعی خود دست یابد.

وی افزود: یکی از دلایل عدم رونق گردشگری، موانع زیادی است که بر سر راه جذب گردشگر خارجی وجود دارد چراکه میراث گرانبهای ما می‌تواند عرضه کسب و کار و رونق اقتصادی باشد.

رزم‌حسینی تصریح کرد: هرچند که امروز دولت با مشکلاتی روبروست اما بخش خصوصی اجازه دارد در قسمت‌های مختلف به ویژه در صنعت گردشگری ظرفیت‌های استان کرمان را احیا کند.

وی با اشاره به این‌که در بخش گردشگری دچار عقب‌ماندگی هستیم، خاطرنشان کرد: اگر دولت با مشکل بودجه مواجه است ولی ما می‌توانیم با بازگشایی مسیر بخش خصوصی، از پتانسیل‌های موجود در استان استفاده کرده و حداقل جلوی تخریب آثار تاریخی را بگیریم.

انتهای پیام

کد N136025