سردار سلامی:

امروز دشمن حتی در شرق مدیترانه هم بازیگری شکست خورده است

استان ها

اهواز – خبرگزاری مهر: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود قدرت بالای ایران، امروز دشمن حتی در شرق مدیترانه هم بازیگری شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی پنج شنبه شب در چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در قرارگاه شهید مسعودیان اهواز اظهار کرد: هیچ ملتی بدون هویت نمی تواند به زندگی و حیات خود ادامه دهند و در این بین این امام خمینی(ره) و شهدای ما بودند که هویت ملت ما را در طول تاریخ بازسازی کردند.

وی با بیان اینکه زندگی بخشیدن به انسان تفویضی است که خداوند به پزشکان داده است، تصریح کرد: هر کس با اقدمات خود انسانی را به زندگی برگرداند مثل این است که انسانهای عالم را بیدار کرده به همین دلیل روشن کردن چراغ زندگی به این شیوه بسیار ارزشمند است.

سردار سلامی عنوان کرد: وقتی پزشکان جان خود را برای نجات افراد دیگر به خطر می اندازند؛ این امر نشان می دهد آنها به آخرین درجه معرفت شخصیتی در حوزه معنویت و روحانیت رسیده اند و در جنبه های روحانی و عرفانی نیز پیشرفت داشته اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: گاهی این تصور پیش می آید که حیف است؛ یک پزشک که نمادی برای پیشرفت علم و فتح قله های ناشناخته آن است برای مداوی دیگران به شهادت برسد ولی پزشکان شهید ما فاتحان یک مسیر روحانی برای ساختن یک هویت عظیم برای ملت بودند.

سردار سلامی تاکید کرد: بسیاری از واقعه ها و فداکاری ها در طول تاریخ فراموش نمی شوند، جاودانه باقی می مانند و رنگ کهنگی به خود نمی گیرد که در این بین برخی انسانهای ارزشمند نیز چنین ارزشی پیدا می کنند و شهدای ما از این دست انسان ها بودند.

بدون عاشورا ما نمی توانستیم در جنگ بدرخشیم

وی با بیان تاثیرگذاری واقعه عاشور در طول تاریخ و ماندگاری آن اظهار کرد: دفاع مقدس، امام(ره) و شهدای ما مثال واقعی و زنده واقعه مهمی مثل عاشورا در این زمان شدند و آنها با الهام گرفتن از انقلاب امام حسین(ع)، فرهنگ عاشورا را در دوره هایی مثل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زنده کردند. بی شک بدون فرهنگ عاشورایی ما نمی توانستیم در جنگ بدرخشیم.

سردار سلامی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و حرکت بی نظیر شهدا در طول تاریخ، ایران اسلامی به بالاترین اعتبار، عزت، استقلال و آزادی در جهان دست یافته است به گونه ای که تصوری که امروز از ایران اسلامی می شود با تصوری  که از ایران قبل از انقلاب می شود قابل مقایسه نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: وقتی در کشور به جایی می رسیم که برای نجات دادن مستضعفان شهید می دهیم این امر نشانگر این است که ما در کشور به اوج عاطفه و احساس دست یافته ایم به گونه ای که آرامش و امنیت خود را در معرض خطر می اندازیم به قیمت اینکه مستضعفان به آرامش برسند.

سردار اسلامی تاکید کرد: امروز ما در کشور به جایی رسیده ایم که ابرقدرت ها در هر جایی از جهان که شکست خوردند آن را به ایران ربط می دهند و این امر بی شک ناشی از عظمت ایران است که بدون حضور فیزیکی در مناطق مختلف دشمن درخشش آن را احساس می کند.

وی با تاکید بر اینکه این عظمت ناشی از مجاهدت شهدای ما در دوران بعد از انقلاب اسلامی است، بیان کرد: شهدا اجازه ندادند قدرت های بزرگ برای سرنوشت ایران معادله بسازند و مسیر ما برای آینده توسط بیگانگان ترسیم شود.

جنگ ایران و عراق جهانی بود

سردار با اشاره به اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس کشور به شدت در معرض تهاجم قدرت جهانی قرار گرفت، عنوان کرد: ایران اسلامی در چنین شرایط سختی از خود قدرت نشان داد و بدون از دست دادن یک وجب از خاک خود همه آرزوهای دشمن را دفن کردند. مدیریت سیاسی آمریکایی ها در جنگ، حمایت اروپایی ها از رژیم بعث و تقویت قدرت نظامی عراق توسط شوروی نشان از جهانی بودن هشت سال دفاع مقدس دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدایی مثل پزشک شهید رهنمون در برابر این جهانی شجاعانه قدم علم کردند، اظهار کرد: این شهدا و رزمندگان ما بودند که در برای ایران یک قدرت پایان ناپذیر خلق کردند تا کشور ما برای همیشه در همه عرصه ها ثبات قدم باشد.

جنگ پایان نیافته بلکه رنگ عوض کرده است

سردار سلامی با بیان اینکه جنگ استکبار علیه ایران اسلامی پایان نیافته بلکه شکل و رنگ آن تغییر کرده است، عنوان کرد: هشت جنگ فیزیکی علیه ملت ایران امروز به جنگ اقتصادی، فرهنگی و تهدید نظامی تبدیل شده است که اگر اعتماد به نفسی که در ملت و نظام ایران وجود نداشت بی شک نمی توانستیم در برابر این همه تهدید و دشمنی ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به قدرت فرامنطقه ای ایران گفت: امروز نیروهای ایرانی با تلاش خود منطقه را از تسلط استراتژیک دشمن خارج کرده اند به گونه ای که دشمن امروز حتی در شرق مدیترانه هم به یک بازیگر شکست خورده تبدیل شده است به گونه ای که اکنون دیگر سخنی از نقشه راه برای احیای رژیم اشغالگر قدس نیست.

سردار سلامی ادامه داد: دیگر دشمن نمی تواند از تحریم برای فلج کردن ملت ایران استفاده کند یا اینکه قدرت نظامی خود را علیه کشور سوریه به رخ بکشد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز کشور به یک قدرت دست نیافتنی برای دشمن تبدیل شده است، عنوان کرد: امروز اگر ما در حوزه های مختلف مثل بهداشت مشکلاتی داریم دشمن نیز از این قبیل مشکلات رنج می برد ولی ما به خدا امید داریم و دشمن از داشتن آنها محروم است.

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در پادگان شهید مسعودیان در محور اهواز-ماهشهر برگزار شد.

دکتر رهنمون، پزشکی بود که در دوران دافاع مقدس مسئول بیمارستان صحرایی «خاتم الانبیاء(ص)» بود ‏که ششم اسفندماه ۱۳۶۲ در حال اقامه نماز در این بیمارستان بر اثر بمباران هوایی دشمن به شهادت رسید و در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه این پزشک شهید، این یادواره برگزار می شود.

در این مراسم دومین دوره اهدای جایزه شهید رهنمون نیز برگزار شد که در آن از ۱۰ تن از فرماندهان، پزشکان و امدادگران شهید دفاع مقدس تجلیل شدند.