سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن در شیراز آغاز شد

قرآن کريم

سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه کار خود را عصر امروز (پنجشنبه) در شیراز آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مدیرکل اوقاف فارس و دبیر این دوره از مسابقات سراسری قرآن، در مراسم آغاز این دوره از مسابقات، گفت: حضرت امام خمینی(ره) بعد از 1400 سال که از تنزیل آیات قرآن می‌گذشت، کتاب انقلاب اسلامی را قرآن قرار داد.

حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی‌مقدم با بیان اینکه "مقام معظم رهبری نیز با تمسک به همین کتاب مقدس و با توسل به اهل بیت(ع) جلال و شکوه این ملک را فزونی بخشید"، گفت: امروز سومین حرم اهل بیت(ع) میزبان مسابقات قرآنی در بخش‌های قرائت، ترتیل، حفظ و مفاهیم است.

وی با یادآوری اینکه این دوره از مسابقات با حضور حدود 500 متسابق از سراسر کشور طی شش روز برگزار می‌شود، از آنچه پوشش بسیار مناسب رسانه‌ای خواند، قدردانی و خاطرنشان کرد: یکی از برکات برگزاری این مسابقات، همدلی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات و نهادهای دولتی و خصوصی برای برپایی مطلوب‌ این همایش بزرگ قرآنی است.

دبیر سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف، اضافه کرد: 150 محفل قرآنی بویژه در بخش جوانان و نوجوانان طی روزهای گذشته در استان فارس برگزار شده است.

مدیرکل اوقاف فارس از برنامه‌ریزی برای حضور بیش از 100 هزار نفر از مردم استان فارس در این مسابقات و بهره‌بردن از فضای قرآنی حاکم بر آن، خبر داد و گفت: این مسابقات فرصتی مغتنم بود تا با اعزام مفسران توانمند به محافل قرآنی، مفاهیم کتاب وحی به خوبی تبیین شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه قرآنی با 60 غرفه به‌عنوان یکی از برنامه‌های جنبی این مسابقات اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه جدید‌ترین آثار قرآنی در حوزه‌های فرهنگی و هنری، کتاب، منبت و ... و همچنین نرم‌افزارهای قرآنی به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

حسینی‌مقدم از فراهم شده زمینه برای آشنایی مردم با فعالیت‌های ارزنده مؤسسات قرآنی در حاشیه برگزاری این مسابقات خبر داد و گفت: همایش‌های پرتو قرآن برای حافظان و اعجاز علمی قرآن، فرصتی مناسب برای بررسی ابعاد بسیار گسترده و اثرگذار کلام وحی در جامعه است.

به گزارش ایسنا،‌ مسابقات سراسری قرآن اوقاف به میزبانی شیراز از امروز آغاز شده و تا ششم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N135460