یک مقام سازمان حراست کل کشور:

اطلاعات طبقه بندی نشده، کمکی مهم برای تکمیل پازل دشمن است

اطلاعات طبقه بندی شده

گرگان - ایرنا - مدیر کل آموزش و پژوهش سازمان حراست کل کشور گفت: همگان باید بدانند که انتشار اطلاعات طبقه بندی نشده از سوی مردم عادی هم می تواند، کمکی مهم برای تکمیل پازل دشمن باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مقام مسئول روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه، نخستین همایش ملی علمی حراست از منظر آموزه های دینی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان افزود: دشمن، امروز با تخلیه اطلاعات تلفنی حتی از کوچکترین جاها که برای ما شاید مهم هم نباشد، نفوذ کرده و می تواند از همین تخلیه ها، موفق شود.

به گفته وی، دشمن حتی برای ارزیابی اقتصادی، ارزیابی های عمومی و فردی جامعه به خانه های مردم هم می آید و بدون این که فرد بداند، او به دشمن کمک می کند.

وی تصریح کرد: حراست وظیفه حراست از اسناد و مدارک را برعهده دارد و با یک سیستم که کارمندان نیز براساس قانون آن را رعایت کنند، باید از این اسناد و مدارک حفاظت نمایند.

وی ادامه داد: امروز یکی از مهمترین بحث ها و موضوعات حراست، حراست در حوزه IT ( فناوری اطلاعات ) و شبکه های سیستم و اطلاعات دیجیتال می باشد.

این مقام مسئول سازمان مرکزی حراست کشور گفت: این مساله یکی از مخاطرات جدی ما محسوب می شد، اما با اقدامات شورای عالی امنیت ملی و ابلاغیه به دستگاه ها و نهادهای کشور در سال 1387 در بخش حراست IT این معضل و مخاطره ما برطرف شد، به طوری که امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان جزو چهار کشور برتر دنیا در عرصه حراست IT می باشد.

مدیر کل آموزش و پژوهش سازمان حراست کل کشور افزود: وضعیت امروز ما در این حوزه نسبتا خوب است، اما به شرایط مطلوب نرسیده ایم و اگر به این شرایط که امروز داریم دست پیدا نمی کردیم، بدون شک بسیاری از سانتریفوژها و دستگاه های مربوط به انرژی اتمی ما منفجر می شد.

به گفته این مقام مسئول، دشمن با وارد کردن ویروس ˈچرنوویلˈ به سازمان انرژی اتمی، وزارت نفت و بانک ها می خواست سیستم کشور را فلج کند، اما با مقابله جمهوری اسلامی ایران، قدرت کشورمان به رخ آنان کشیده شد و آنان نتوانستند کاری از پیش ببرند.

وی اظهار کرد: البته این مساله نباید، باعث غفلت ما شود، زیرا هر لحطه غفلت، خطری را به وجود خواهد آورد و ما باید هوشیار باشیم.

وی با بیان این که حراست 1404 باید حراست مجهز به دانش باشد، گفت: ما باید به دانش خود بیافزائیم و همه دنیا می دانند که دانش مال ما مسلمانان است و در هیچ دینی مانند اسلام، از سوی پیامبر (ص) بر مساله فراگیری علم و دانش در حوزه دین سفارش نشده است.

این مقام ارشد حراستی افزود: این مساله در حدی است که فراگیری علم و دانش مکان، زمان و جنسیت را در هم نوردیده و این نشان می دهد که از 1400 سال قبل بر هر مسلمانی واجب بوده است.

وی خاطرنشان کرد: فراگیری علم و دانش به کارآئی حراست ها کمک می کند و ما معتقدیم که حراست ها باید مجهز به دانش باشند.

وی تصریح کرد: اهداف آموزش در حراست، رشد شخصیت رفتاری است و تنها به مساله علمی آموزش توجه نداریم و تاکید داریم که آموزش جدی گرفته شود.

به گفته این مقام مسئول، با این سطح گسترده آموزش، در کشور، آمار رشد فزاینده در حراست ها را داشتیم و اقبال حراست ها چند صد در صد افزایش داشته است.

وی با اشاره به این که حراست کل استان های ما، تاکنون به خوبی مساعدت و همکاری داشتند، یادآور شد: حراست کل استان گلستان به خوبی برای برگزاری این همایش تلاش کرد و ما شاهد برگزاری آن در این عرصه هستیم و این رفتارهای علمی بین حراست های استان باعث توجه به مسائل علمی می شود.

وی با بیان این که اگر جامعه آماری در حراست های استان ها کوچک است، گفت: اما حرکت های خوبی در این زمینه انجام شده و در برنامه های بعدی از روش های مختلف استفاده خواهیم کرد.

مدیر کل آموزش و پژوهش سازمان حراست کل کشور گفت: مرکز نخبگان حراستی از هفت ماه پیش تشکیل شد که این نخبگان در واقع اتاق فکر حراستی ما هستند و این ها هستند که جریان علمی را ایجاد می کنند و این همایش ها کار ساز می باشد.

این مسئول کشوری افزود: یکی دیگر از اهداف آموزش، وحدت رویه است و حضور با سلایق مختلف نشان از این وحدت رویه دارد، ضمن این که هدایت ستادی از دیگر اهداف مهم آموزش است.

وی تاکید کرد: حراست ها باید دیده بان باشند و باید خوب ببینند و خوب عمل کنند.

7467/579/506
کد N135370