نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:

مدیران با آمارهای نادرست کردستان را بدون مشکل نشان ندهند

استان ها

نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران نباید با ارائه‌ی آمارهای واهی کردستان را طوری جلوه دهند که مسئولان کشوری این تصور را داشته باشند، هیچ مشکلی ندارد و از توجه‌ی ویژه به آن غافل شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «محسن بیگلری» پیش از ظهر امروز(پنج‌شنبه یکم اسفندماه) در شورای اداری استان و مراسم معارفه‌ی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و توسعه‌ی منابع انسانی استاندار در سنندج ضمن گلایه از اینکه برخی مدیران آمارهای نادرستی را ارائه می‌دهند، در ادامه توجه‌ی مدیران به ارائه‌ی آمارهای دقیق را خواستار شد و اظهار کرد: مدیران دولتی استان باید آمارهای دقیقی را در اختیار نمایندگان قرار دهند تا در رایزنی‌های خود برای جذب بودجه و اعتبار به آن استناد کنند.

وی افزود: استاندار کردستان نیز باید همه‌ی تجارب مدیریتی خود را در راستای توسعه و برطرف کردن معضلات استان به‌ویژه معضل بیکاری بکار بگیرد.

نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به امنیت حاکم بر استان کردستان ضروریست که استاندار و دیگر مدیران ارشد زمینه‌های لازم را برای تسهیل سرمایه‌گذاری و ترغیب سرمایه‌گذاران در استان فراهم کنند.

بیگلری در ادامه‌ی سخنانش با اشاره به تغییرات مدیریتی استان، اعتماد استاندار به فرزندان کردستان و مدیران بومی در تصدی پست‌های مدیریتی را خواستار شد و افزود: اعتماد به مدیران بومی با توجه به شناختی که از زادگاه خود دارند سبب توسعه و تعالی استان و تسریع در اجرای برنامه‌ها می‌شود.

وی، ادامه داد: استاندار نباید تنها در استان بماند بلکه باید با تعامل و رایزنی با تهران در راستای جذب اعتبارات و بودجه‌ی مورد نیاز برای توسعه و آبادانی و برطرف کردن محرومیت‌های کردستان تلاش کند.

نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت نیروسازی در کردستان، بر استفاده از نیروهای بومی شایسته و توانمند در دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرد.

بیگلری ادامه داد: متأسفانه استان کردستان در اکثر شاخص‌ها در رتبه‌های 27 و 28 کشوری قرار گرفته است که ارائه‌ی آمارهای نادرست و واهی نیز در این زمینه تأثیرگذار بوده است.

وی گفت: اشتغال دغدغه‌ی اصلی مردم کردستان است و استاندار و دیگر مدیرانی که در استان خدمت می‌کنند، باید در راستای برطرف کردن این دغدغه گام بردارند.

نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارتقاء شاخص‌ها در استان افزود: باید مدیرانی که توان کار کردن را ندارند کنار بروند تا افراد توانمندتری جایگزین آنها شود.

بیگلری خاطرنشان کرد: باید تغییراتی در سیستم اعمال شود که ادارت دولتی کردستان از حالت رکود خارج شود.

انتهای پیام

کد N135331