توانمندسازی مددجویان اولویت نخست برنامه های سازمان بهزیستی است

بهزیستی,سایر

خمین- ایرنا- معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی گفت: توانمندسازی مددجویان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بصورت مستمر از اولویت های مهم سازمان بهزیستی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈحسین بدخشانˈ پنجشنبه در نخستین همایش خیرین بهزیستی خمین در کانون امام خمینی(ره) این شهرستان افزود: سازمان بهزیستی برای تحقق امر مهم توانمندسازی مددجویان، نیازمند حمایت و مشارکت خیرین است.

وی گفت: خوشبختانه خیرین در سراسر استانهای توانسته اند بعنوان بازوان توانمند بهزیستی، با حمایت های مالی، خدماتی و حرفه ای بهترین یاری گر این سازمان باشند.

وی گفت: با توجه به بالا بودن وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی در سطح کشورایران، و زیر پوشش قرار گرفتن مددجویان جدید به نهادهای حمایتی، اعتبارات دولت به تنهایی جوابگوی نیاز این اقشار نبوده، و حمایت مادی- معنوی نیکوکاران می تواند این سازمان را در دستیابی به اهداف مدنظرش بسیار کمک کند.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح احداث مسکن برای مددجویان، تاکنون40 هزار واحد مسکن با مشارکت خیرین به مددجویان بهزیستی احداث ، تکمیل و واگذار شده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در شرایطی که اخیرا رهبر معظم انقلاب سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور را ابلاغ کردند و دولت و مجلس شورای اسلامی با یکدیگر همراه شده اند، در سال آینده شاهد تحولات اساسی در حوزه اقتصادی کشور بوجود خواهد آمد.

ˈمحمد ابراهیم رضاییˈ افزود: کشور ایران با توجه به اعمال تحریم های دشمنان ، در شرایط خاص اقتصادی قرار دارد که با تبعیت از فرامین رهبری، اجرای تدابیر دولت و استفاده درست از پتانسیل های کشورمی توانیم از این مرحله نیز با موفقیت عبور کنیم.

وی گفت: در مسیر تحول اقتصادی کشور، بایستی به بحث خوداتکایی، اشتغال پایدار و مسکن مددجویان مورد حمایت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) بصورت ویژه توجه کرد.

وی بیان کرد: بخشی از مشکلات اقتصاد کشور، ناشی از نابسامانی و نداشتن برنامه دقیق در استفاده از ظرفیت های و پتانسیل های کشور است که با ارائه برنامه مدون، راهبردی و استفاده صحیح از منابع کشور در بخش های، بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد.

.ک/2

8122/555/ 1539
کد N135291