آیت الله نوری همدانی:عالمان دین مراقب توطئه های استکبار جهانی باشند

استکبار

قم- ایرنا- آیت الله ˈحسین نوری همدانیˈ از مراجع تقلید گفت: عالمان دین با توجه به جایگاهی که دارند نباید نسبت به توطئه های استکبار جهانی بی تفاوت باشند.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی، در سالن همایش های مجتمع امام خمینی (ره) در قم با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله شهید محلاتی و دیگر شهدای روحانی، افزود: بر اساس تاکیدات امام خمینی(ره) باید علاوه بر تلاش در مباحث علمی، همواره در رابطه با جهاد نیز آماده بود.

وی در ادامه با اشاره به جنایات آل خلیفه در بحرین افزود: استکبار جهانی با حمایت از رژیم بحرین، در صدد کشتار شیعیان است.

وی خاطرنشان کرد: استکبار اکنون برنامه نابودی مسلمانان را طراحی کرده است که باید در مقابل این جنایات ایستادگی کرد و این وظیفه همه است.

نوری همدانی با اشاره به نقش جهانی امام خمینی(ره) افزود: علما نباید در جامعه ای که ظالم وجود دارد، سکوت کرده و بی حرکت باشند بلکه باید با ایجاد حکومت ولایت فقیه، حاکمیت اسلام را برقرار کنند.

وی شناخت امام راحل حاکمیت ولایت فقیه، مبارزه با استکبار جهانی، شناخت غده سرطانی رژیم صهیونیستی، اتحاد، گسترش فرهنگ جهاد و دفاع از مظلومان را از شاخصه های نظام ولایی عنوان کرد.

نوری همدانی تصریح کرد: قلم سلاح روحانیون است تا با قدرت و مهارت بتوانند پاسخگوی شبهات دینی باشند.

شانزدهمین جشنواره بین‎المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره) از دیروز ˈبررسی جغرافیای معرفتی جهان اسلامˈ آغاز شد و در آن پژوهشگران جامعه المصطفی آثار تالیفی، ترجمه ای و پژوهشی خود در این زمینه را به جشنواره ارایه کردند.

7402 / 380/
کد N135284