مهمانان نوروزی شهروند خوزستان هستند

استان ها

معاون عمرانی استانداری خوزستان در دیدار با شهرداران سراسر استان گفت: با تمام شرایطی که کارها در پایان سال دارد و به دلیل نزدیکی به تعطیلات و خدمات‌دهی به مهمانان نوروزی لازم است فرهنگ کاری خود را یکنواخت کنیم. لازم است با تذکر، یادآوری و همراهی با یکدیگر کارها را پیش ببریم. مهمانان نوروزی هم شهروند ما هستند و باید حق میزبانی را به درستی ادا کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان- احمد سیاحی در این دیدار که امروز در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: معتقدم کمتر مدیری در استان وجود دارد که بخواهد تخلف کند. همه مدیران برای خدمت به مردم در حال تلاشند. شاید برخی تخلف‌ها و سهل‌انگاری‌ها عمدتاً به دلیل نا آشنایی آنها با قوانین و ضوابط باشد. به همین دلیل عدم آموزش نیروها اتفاقاتی را سهواً منجر می‌شود که تخلف محسوب می‌شوند، لذا بحث آموزش مدیران و نیروهای خود را در اولویت کار قرار دهید.

معاون عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: حفظ قوانین و مقررات تأکید همیشگی ماست و خدا راضی نیست که مدیری حتی به خاطر مردم تخلف کند. از جایگاهی که در آن قرار داریم باید در جهت حل مشکلات مردم استفاده کنیم. ولی از نکات قابل بحث این است که قوانین و مقررات حتماً باید رعایت شود.

سیاحی افزود: هنر مدیر این است که از حداقل امکانات استفاده و کارهای بزرگی را انجام دهد. امکانات محدود است ولی می‌توان با همین کمبودها کارهایی انجام داد که شهروندان احساس رفاه کنند.

وی اظهار کرد: استان در خیلی از شاخص‌ها وضعیت مناسبی ندارد. البته تلاش‌های بسیار صورت گرفته ولی هنوز وضعیت در شأن مردم خوزستان نیست. امید است با توجه به افق و چشم‌انداز خوبی که استاندار برای استان ترسیم کرده مشکلات در بخش‌های مختلف از جمله آب، فاضلاب، و بهداشت حل شود. اگر همگام و متحد حرکت کنیم می‌توان کارهای بسیار خوب و بهتری در استان انجام دهیم.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: بحث افق برنامه‌های کلان شهرها از جمله مباحث مهم استان است. شاید در برخی موارد برخی شهرداران به صورت سلیقه‌ای پروژه‌هایی را تعریف کرده یا برخی پروژه‌هایی که اولویت ندارند، در حال اجرا هستند و یا بدون اعتبار اجرای یک پروژه را آغاز کرده‌اند که لازم است در این خصوص به شهرداران تذکر داد. لازم است برنامه‌های کلان سه سال آینده شهرها توسط شهرداری‌ها مشخص و تدوین شود.

سیاحی به تأکید استاندار مبنی بر ساخت یک میدان اجتماعات در سطح شهرها اشاره کرد و افزود: لازم است شهرداری‌ها ساخت آمفی‌تئاتر روباز یا میدان اجتماعات را در دستور کار خود قرار دهند و جا نمایی این میدان را انجام دهند.

وی ادامه داد: از رودخانه‌های موجود در استان بهره لازم را نمی‌بریم و مردم از تفریحات با نشاط آبی در خوزستان محروم هستند. با توجه به اینکه خوزستان معروف به استان رودخانه‌ها و دارای 5 رودخانه است، لازم است در یک کار کارشناسی موضوع قایقرانی در رودخانه‌های استان را عملیاتی کنیم چرا که قایقرانی می‌تواند در بالا بردن نشاط مردم تأثیرگذار باشد که خوشبختانه بخش‌های خصوصی متقاضی انجام این کار هستند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان از هزینه کرد شهرداری‌ها در برخی موارد غیرضروری ابراز گله‌مندی کرد و گفت: با همه محدودیت‌هایی که وجود دارد برخی هزینه‌ها ضروری نیست. ما اعتقادی به شروع پرونده‌های جدید نداریم و شهرداران باید بدانند که تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام جزء اولویت‌هاست و نباید پروژه جدیدی را شروع کنند.

انتهای پیام

کد N135197