به مدت دو روز؛

فیلم‏های 100 ثانیه‏ای در پردیس سینما بهمن سنندج اکران می‏شود

کردستان,حوزه هنری کردستان

94 فیلم 100 ثانیه‌ای به انتخاب هیئت داوران جشنواره به بخش نهایی جشنواره راه یافته‌اند که طی دو روز"7 و 8 اسفند ماه 92 "به معرض نمایش گذاشته می‌شوند.

ایلنا: رئیس حوزه هنری کردستان گفت: هم‏زمان با برگزاری نهمین جشنواره بین‏المللی فیلم‏های ۱۰۰ ثانیه‏ای، فیلم‏های این جشنواره به مدت دوروز در پردیس سینما بهمن سنندج اکران می‌‏شود.

امین مرادی ضمن اعلام این مطلب، از راه‌یابی ۴ اثر از فیلمسازان کردستانی به بخش نهایی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای خبر داد و به ایلنا گفت: در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای ۱۱ فیلم تولید حوزه هنری کردستان به جشنواره ارسال شد.

وی تصریح کرد: با اعلام برگزیدگان بخش نهایی و مسابقه نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای ۴ اثر از فیلمسازان کردستانی به بخش نهایی این جشنواره راه یافت.

مرادی افزود: سه فیلم «جایی برای مادربزرگم» به کارگردانی «جمیل نصیری»، «درمه بخوان» به کارگردانی «برزان رستمی» و «سایه‌ای برای پدر» به کارگردانی «فرزاد مرادی» از فیلم‌سازان استان در بخش غیررقابتی این جشنواره نمایش داده می‌شود.

رئیس حوزه هنری کردستان اظهار داشت: در بخش مسابقه سینمای ملی و مسابقه این جشنواره نیز ۴ فیلم «مادرم در باد» به کارگردانی «محمدرضا محمدی»، «صدای جاده» به کارگردانی «برزان رستمی»، «عکس» به کارگردانی «ماشاءالله محمدی» و «مونس» به کارگردانی «نسرین محمودی» از فیلم‌سازان کردستان در بخش‌های انیمیشن و داستانی به رقابت با دیگر آثار راه یافته به این بخش می‌پردازند.

مرادی ادامه داد: ۹۴ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای به انتخاب هیئت داوران جشنواره به بخش نهایی جشنواره راه یافته‌اند که طی دو روز «۷ و ۸ اسفند ماه ۹۲» به معرض نمایش گذاشته می‌شوند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان جشنواره در ۹ اسفند ماه معرفی می‌شوند، یادآور شد: این جشنواره در سه بخش داستانی، مستند و پویانمایی در قسمت‌های اصلی، سینمای اخلاق، بین‌المللی و چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ با محورهای الگوی توسعه، جایگاه منطقه‌ای ایران، تعامل با جهان و جهان اسلام، رفاه ملی و امنیت و توسعه برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای از تاریخ ۷ تا ۹ اسفند ماه‌جاری در سینما آزادی تهران و همزمان در ۱۰ استان کشور برگزار می‌شود.

کد N134975