سامانه‌های الکترونیکی حوزه آموزش جهاددانشگاهی معرفی شد

استان ها

سامانه جامع الکترونیکی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی کشور و نرم‌افزار مدیریتی آموزشی رویش در دومین روز از سی و هشتمین گردهمایی معاونین اموزشی جهاددانشگاهی کشور در یزد معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، در برنامه‌های روز دوم این همایش امروز پنجشنبه اول اسفندماه در محل سالن خیام هتل صفائیه یزد برگزار شد، سامانه جامع الکترونیکی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی معرفی شد.

سامانه جامع الکترونیکی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی با هدف الکترونیکی شدن تمام فرایندهای آموزشی جهاددانشگاهی در سراسر کشور طراحی شده که بخش‌هایی از آن در حال حاضر در برخی واحدها در حال استفاده و بهره‌برداری است.

این سامانه که شامل پورتال‌های مختلفی از جمله پورتال رویش، پورتال نظارت و ارزیابی، پورتال بانک اصلاعات اساتید، پورتال ترفیع و ارتقاء اعضای هیات علمی، پورتال مدیریت اطلاعات نراکز آموشی، پورتال منابع اموزشی و فروشگاه چند رسانه‌ای الکترونیکی، پورتال آموزش مجازی و پورتال شبکه اجتماعی آموزش است قرار است تا یک سال آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

معرفی سیستم جامع مدیریت آموزش رویش دیگر برنامه نشست روز دوم معاونین آموزشی جهاددانشگاهی بود که براساس توضیحات ارائه شده، این سیستم یک سامانه آنلاین برای ثبت‌نام و مدیریت محتوی آموزشی دانشگاه و مراکز آموزشی قابل بهره‌برداری است.

از مزایای این نرم‌افزار، امکان تعریف سطح دسترسی برای مدیریت آسان، یکپارچگی اطلاعات و مدیریت چندگانه، مدیریت تمامی بخش‌های آموزشی، تحت وب بودن، امکان تهیه 200 نوع گزارش، تسریع در روند ثبت نام متقاضیان و فراگیران، امکان مدیریت بر مراکز و مشاهده عملکرد هر مرکز به صورت جداگانه و همچنینی امکان پرداخت الکترونیکی و غیره است.

در ادامه این نشست چشم‌انداز برنامه توسعه آموزش‌های مجازی جهاددانشگاهی توسط تنی چند از مسئولان تشریح شد.

ارائه گزارش کمیسیون‌های تخصصی که عصر دیروز در محورهای "سازمان آموزش‌های تخصصی و پیشرفته"، "برندسازی و استانداردسازی در آموزش"، "آموزش عالی"، "آیین نامه همکاری‌های آموزشی و بازنگری مقررات و ضوابط" و "آموزش در پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی" برگزار شده بود و همچنین برگزاری تریبون آزاد برای بیان تجارب آموزشی واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور دیگر برنامه‌های روز دوم و آخرین روز این گردهمایی بود.

انتهای پیام

کد N134926