پورمختار:

تغييرات در ساختار سياسي كشور امري قابل پيش بيني و ضروري است

استان ها

بهار - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اينكه تغييرات در ساختار سياسي كشور امري قابل پيش بيني و ضروري است ، اظهار داشت: اين تغييرات در ارتقاء كيفي و كمي امور تأثير گذار است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علي پورمختار پیش از ظهر پنجشنبه در آیین معارفه فرماندار بهار ادامه داد: با آمدن افكار و سليقه هاي جديد اموري كه نيازمند حركت قوي تر است، سرعت می گیرد.

وی با بیان اینکه فرماندار سابق شهرستان بهار آنچه كه در توان داشت را در طبق اخلاص گذاشت و از هيچ اقدامي در راستاي توسعه و پيشرفت اين منطقه دريغ نكرد، افزود: ميزان اختيارات و وظايف در هر پست و مقامي متفاوت است و بايد بر اساس خواسته و مطالبات مردم عمل كرد چراكه مردم سرمايه هاي اصلي اين نظام هستند.

نماينده مردم شهرستانهاي بهار و كبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اينكه آنچه كه بايد در اولويت كاري فرماندار جديد شهرستان بهار قرار گيرد، توجه ويژه به ظرفيت هاي موجود در اين منطقه است، گفت: شهرستان بهار كه ظرفيت ها و پتانسيل هاي آن بركسي پوشيده نيست نيازمند يك مديريت ويژه است تا با مديريت اين ظرفيت ها به تعالي و پيشرفت های لازم برسد.

پورمختار افزود: احياء صنايع تعطيل شده، فعال نمودن صنايع متوسط و كوچك، توجه به ظرفيت هاي بخش كشاورزي و حل مشكل قشر كشاورز، استفاده از توانمديهاي مردمي، توسعه مراكز آموزش عالي، آموزش و پرورش، حوزه هاي علميه و فرهنگ مردم از ضرورت هاي شهرستان به شمار مي رود كه بايد مورد توجه مديريت ارشد جديد شهرستان قرار بگيرد.

وي اذعان داشت: توجه به مطالبات مردمي و برقراري رفاه و آسايش آنها به عنوان ولي نعمتان نظام بايد در رأس كارها قرار بگيرد.

در نظام جمهوري اسلامي ايران، آقايي جايي ندارد

امام جمعه شهر بهار نيز در اين مراسم گفت: در نظام جمهوري اسلامي ايران، آقايي جايي ندارد، هر كسي در هر مقامي كه باشد خدمتگزار مردم است.

حجت الاسلام حبيب الله حاتم نيا اظهار داشت: در اسلام كارها با پست و مقام نيست بلكه مسئوليت بسان طوقي بر گردن است كهاگر به خوبي انجام شود زيبا خواهد بود و اگر كوتاهي شود گردن را فشار داده و باعث خفگي خواهد شد.

حاتم نيا اذعان داشت: مسئولين بايد چنان با مردم برخورد كنند كه ارزش و احترامي خاص در بين آنها داشته باشند نه اينكه همه به رفتن و ترك مقام او راضي باشند.

وي عنوان داشت: مسئول بايد مشفق ومهربان باشد و درد مردم را بفهمد و درك كند و در صدد رفع ان مشكلات برآيد،.

حاتم نيا اظهار داشت: مسئولين بايد به فرموده امام جعفر صادق (ع) كاري كند كه مورد رحمت الهي قرار بگيرد، جايگاه خويش رابشناسد و از محدودوه خود تجاوز نكند.

وي اذعان داشت: مسئولين بايد خادمان انقلاب، مردم، ولايت و به خصوص شهداء باشند و با اين روحيه وارد ميدان عمل شود در غير اينصورت موفق نخواهد بود.