40 طرح برای مددجویان زیرپوشش کمیته امدادامام خمینی(ره)درحال اجرا است

طرح طاها,همدان

همدان - مدیرکل صدقات و امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: 40 طرح برای مددجویان زیر پوشش این کمیته در حال اجرا است و 80 طرح نیز در حال عملیاتی شدن هستند.

به گزارش ایرنا ˈمحسن سناییˈ روز پنجشنبه در نشست تبیین عملیات اجرای طرح طاها در همدان افزود: طرح اکرام ایتام، جمع آوری صدقات، طرح محسنین، جمع آوری زکات و طرح تامین جهیزیه برای نوعروسان از جمله این طرح ها است.

وی با بیان اینکه توانمند سازی خانواده های زیر پوشش هدف نخست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور است اضافه کرد: حوزه حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه فرهنگی، عمرانی، درمانی و سایر خدمات به افراد زیر پوشش خدمات ارایه می دهد.

وی اجرای طرح طاها (بیمه کردن ایتام شش تا 12 ساله زیر پوشش) را از طرح های این کمیته عنوان کرد افزود: از این پس کودکانی که تازه متولد می شوند تا 12 سال زیر پوشش قرار می گیرند.

وی اظهارکرد:شناسایی حامی، تبیین حامی و مستند سازی و نگهداشت حامیان از جمله برنامه هایی است که برای اجرای طرح طاها باید مورد توجه قرار گیرد.

سنایی افزود: طرح طاها بهترین شیوه برای فرزندان یتیم است که اعمال می شود و آینده نگری را برای ایتام در بر دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان نیز در این آیین گفت: در این استان هفت هزار و 98یتیم زیر پوشش این نهاد هستند که توسط 30 هزار و 238 نفر حامی مورد حمایت قرار می گیرند.

ˈعلیرضا ابراهیمیˈ با بیان اینکه امسال تاکنون 42 میلیارد ریال برای ایتام از طریق حامیان جمع آوری شده افزود:هم اکنون 46 هزار و 143 خانواده زیر پوشش این نهاد هستند.

معاون حوزه سلامت کمیته امداد امام خمینی (ه) استان همدان نیز گفت: هم اکنون یک هزار و 232 نفر یتیم زیر 12 سال زیر پوشش این نهاد هستند که از این تعداد 262 نفر در طرح طاها شرکت کردند که پیش بینی می شود این تعداد به 350 نفر افزایش یابد.

ˈحسن رضاییˈ اظهارکرد: این استان در جذب حامی امسال تاکنون رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است.

7523/576/640
کد N134893