ابوترابی:

وظیفه حراست شناسایی توطئه‌های دشمن است/ فراهم کردن بستر حضور نیروهای کارآمد در نظام

استان ها

گرگان - خبرگزاری مهر: نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: از خطیرترین وظایف حراست، شناسایی توطئه های دشمنان است و اینکه بستر حضور نیروهای کارآمد را در عرصه مدیریت نظام فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد در نخستین همایش علمی "حراست از منظر آموزه‌های دینی" اظهار کرد: از وظایف حراست این است که هم نیروهای کارآمد و هم نیروهای ناکارآمد را شناسایی کنند و با نگاهی دقیق تر و محتاط تر این کار خطیر را انجام دهند.

وی افزود: اگر ما محیط داخلی و خارجی خود را نشناسیم و در یک نگاه مبتنی بر اصول و مبانی مدیریت راهبردی و استراتژیک، محیط آن گونه که هست در منظر و مرئی ما قرار نگیرد ما در منظر و مرئی دیگران هستیم و دیگران نسبت به ما بی تفاوت نیستند مخصوصا اگر انسان به یک پدیده زنده و مورد تاثیر و توجه مبدل شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که نظام جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه موثر در تحولات سیاسی و اقتصادی منطقه است، افزود: هیچ هوشمندی تردید ندارد و واقعا رویدادهای اخیر منطقه و جهان رویدادهای استثنایی است ، هیچ صاحب نظری در مسائل سیاسی تردید ندارد که اگر دلارهای نفتی در کنار قدرت نظامی همراه با سرویس‌های اطلاعاتی و قدرت رسانه‌ای با مدیریت دروغین دهکده جهانی کنار هم قرار بگیرند مسائلی مثل سوریه و عراق برای آن ها مبدل به یک مساله می‌شود.

وی گفت: مهمترین مساله آن ها بعد از سرمایه‌گذاری غیرقابل توصیف این بود که آن‌ها صریح اعلام به شکست تمامی اهداف و برنامه های خود کرده اند و همه این ها به یک پدیده زنده و بالنده در تحولات سیاسی منطقه به نام جمهوری اسلامی ایران بر می‌گردد که تمامی نقشه های آنان را تغییر داده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی افزود: این پدیده زنده مورد رصد دیگران است و برای او برنامه ریزی و خلق توطئه می کنند و از همه ابزارها برای دشمنی با او بهره می گیرند.

نایب رییس مجلس شورا ی اسلامی ادامه داد: نمی توان بدون نگاه درست و صحیح به محیط به معنای واقعی کلمه راه با اقتدار خود را تداوم بخشید. یکی از مهم ترین مسئولیت ها در این مدیریت راهبردی بر عهده شما است.

وی افزود: در این جایگاه و در مسیر ایفای مسئولیت شما تکیه گاه تان باید قول سدید و سخن محکم باشد و سخن محکم بر اساس مبانی درست قابل دفاع هم باشد.

وی امام را نمونه عمل صالح اعلام کرد و گفت: امام فرزندان ما را اصلاح کرد و رزمندگان و شهداء و جانبازان را را به این انقلاب تحویل داد و شما نیز نمونه یک عمل صالح هستید.

حجت الاسلام ابوترابی افزود: این که می بینید سخنان رهبری نقشه راه در انقلاب مشخص و ملت ایران در مسیر آن حرکت می کنند و مردم حماسه 24 خرداد و 22 بهمن را خلق می کنند چون رهبری عمل صالح است .

وی اضافه کرد: اگر ما نیز مبدل به عمل صالح شویم نقش این قدرت تاثیر گذار را در اندازه ای توصیف ناشدنی ارتقاء بخشیده ایم و اگر عمل صالح نشویم نقش منفی ایفا می کنیم. هر قدر می توانیم به اصلاح خود همت گماریم، دوستانی که مسئولیت رصد دیگران را بر عهده دارند مسئولیت مضاعفی برای اندیشه و عقیده و رفتار خود دارند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به این حوزه همت گمارید تا نورانی شوید و تا نورانی نشوید نمی توانید نورانی کنید.، تا به معنای واقعی کلمه عالم نشویم نمی توانیم در رشد علمی نقش ایفا کنیم.