رئیس چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات تاکید کرد:

بخش‎ خصوصی، دولت و مردم در ترویج احسان و نیکوکاری در جامعه دخیل هستند

اصفهان

پیام جشنواره حسنات دعوت از هنرمندان برای مشارکت فعال در راستای ساخت فیلم های ارزشی و با موضوع احسان و نیکوکاری است.

ایلنا: رئیس چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، با اشاره به اینکه احسان و نیکوکاری یکی از ارزشمند‌ترین و پایدار‌ترین موضوعات در جهان است که نمی‌توان آن را به چند موضوع خاص بسط داد گفت: احسان و نیکوکاری در قالب کمک به نیازمندان، ساخت مدرسه، درمانگاه خلاصه نمی‌شود، بلکه این موضوع در بخش‌های مختلف فرهنگی، درمانی، آموزشی، محیط زیست، مبارزه با آلودگی هوا و غیره نیزادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حسین ملایی، با اشاره به اینکه تاکنون فیلم‌های شاخص بسیاری در دنیا تولید شده است که بر پایه ارزش‌های انسانی بوده است افزود: آرزوی کا بین المللی شدن جشنواره حسنات است چرا که شهر اصفهان خواهرخوانده بسیاری از دیگر شهر‌ها دارد و با توجه به استعدادهای خوب اصفهان در برگزاری جشنواره‌ها در حال مذاکره هستیم تا در آینده نزدیک این جشنواره با کیفیت خوب و به شکل بین المللی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری جشنواره حسنات این پیام را به هنرمندان می‌دهیم که موضوع نیکوکاری را نیز در کنار موضوعات دیگر مدنظر قرار دهند ادامه داد: حضور بدون چشمداشت هنرمندان در جشنواره حسنات تأکیدی بر ارزش‎های انسانی است.

ملایی، تصریح کرد: ورود موضوع کانون در جشنواره کوتاه حسنات به دلیل ماهیت این موسسه است و درآمد این موسسه نیز صرف امور فرهنگی و هنری و آموزشی می‌‎شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید جامعه‎ای بسازیم که مردم نسبت به دیگران احساس مسئولیت کنند و در آلام و شادی‎های دیگران شریک شوند گفت: بخش‎های خصوصی، دولت و همه آحاد مردم باید در کیفیت و بالابردن این موضوعات در جامعه تلاش کنند.

مدیر عامل کانون قرض الحسنه حسنات، با اشاره به اینکه نیکوکاری مخصوص گروه و طبقه خاصی نیست، بیان داشت: هنر سینما یکی از تاثیرگذار‌ترین ابزار برای بیان تمام مسایل مبتلابه بشری است و بر این اساس پرداختن به احسان به کمک هنر نیز برای نهادینه کردن این موضوع در جامعه ضروری است.

ملایی با اشاره به اینکه سه دوره قبلی جشنواره حسنات با کیفیت خوب برگزار شده است، گفت: هزینه‌های این جشنواره یک دهم برگزاری برخی جشنواره‌های دیگر و جوایز ما از نظر مالی ناچیز است اما حضور هنرمندان در این جشنواره همواره بدون چشم‎داشت مالی بوده است که تأکیدی بر اهمیت بیشتر ارزش‎های انسانی همچون احسان و نیکوکاری است.

وی بیان داشت: بیش از ۴۰۰ صندوق قرض الحسنه در اصفهان وجود دارد که سیصد هزار نفر از این صندوق‎‌ها از آن استفاده می‌‎کنند و این پشتوانه قوی در موضوع احسان و نیکوکاری در اصفهان است.

وی ابراز داشت: تأثیری که یک فیلم چند دقیقه‎ای بر احساس و اندیشه آدمی می‌‎گذارد در توان یک سخنرانی بلند نیست.

کد N134608