برای یک‎نوبته شدن مدارس لرستان، بیش از 1600 کلاس درس نیاز است

استان ها

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان گفت: بیش از 1600 کلاس درس نیاز است تا مدارس استان یک ‎نوبته شوند.

حسین اسدی‎پور در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: با توجه به حساسیت ساختمان‎های آموزش و پرورش باید مصالح مطلوب و استانداردهای ملی در این پروژه‎ها رعایت شود.

وی اضافه کرد: 75 درصد مناطق شهری و روستایی استان در پهنه ‎بندی زلزله روی گسل واقع شده‎اند که نیاز است در مدرسه‎سازی استانداردهای لازم رعایت شود.

اسدی‎پور با اشاره به اینکه 6 درصد دانش‎آموزان عشایری در فضاهای چادری، 20 درصد در فضاهای نامناسب و 74 درصد آنها در فضاهای مناسب تحصیل می‎کنند، بیان کرد: در حال حاضر 38 درصد فضاهای مناطق محروم نیاز به بازسازی دارد و در این راستا 75 آموزشگاه بازسازی و به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان افزود: تخریب و بازسازی مدارس فرسوده استان طی برنامه چهارم باید انجام می‎شد و حتی اعتبار آن نیز پیش‎بینی شد اما این مهم به ماده 22 قانون برنامه پنجم توسعه موکول و مقرر شد که این مهم طی سه سال اول برنامه پنجم انجام شود که متأسفانه به ‎دلیل مسائل اقتصادی طی دو سال اخیر مشکلاتی در تخصیص به وجود آمد.

وی با بیان اینکه 208 مدرسه در لرستان مناسب‎سازی شده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان نیازمند یک‎هزار و 650 کلاس درس است تا مدارس استان به یک ‎نوبته تبدیل شوند.

انتهای پیام

کد N134425