استاندار آذربایجان غربی:

نجات دریاچه ارومیه باید هر چه سریع‌تر وارد مراحل اجرایی شود

استان ها

استاندار آذربایجان غربی گفت: انتقال آب بین حوزه‌ای برای نجات دریاچه ارومیه راهکاری بلندمدت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در مراسم دیدار با مهمانان خارجی کنگره بین‌المللی نجات دریاچه با وی، افزود: نجات فاز به فاز دریاچه ارومیه، تغییر شیوه‌های آبیاری از سنتی به مدرن و بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی به عنوان راهکارهای کوتاه‌مدت و میان‌مدت باید مورد توجه واقع شوند.

وی تصریح کرد: انتقال احتمالی آب رودخانه زاب در جنوب استان نیز به منظور مدیریت منابع آبی صورت خواهد گرفت و آب این رود به خود دریاچه منتقل نخواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: باید با جمع بندی پیشنهادهای ارائه شده هر چه سریع‌تر نجات دریاچه ارومیه وارد مراحل اجرایی شود.

سعادت اضافه کرد: رئیس جمهور به بنده اعلام کرده است که نجات دریاچه ارومیه اولویت اول او است و هر راه حل قطعی تصویب شود بودجه‌ای برای آن در نظر خواهد گرفت.

وی افزود: در شرایط فعلی باید به فکر عبور از مراحل مطالعاتی به مراحل اجرایی باشیم، دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید به نحوی جدی در راستای احیای دریاچه ارومیه تلاش کنند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم توجه و به کارگیری مطالعاتی که در طی سال‌های گذشته انجام شده است، خاطرنشان کرد: احیای بخش به بخش دریاچه ارومیه راهکار خوبی است و با توجه به این که رشته تحصیلی بنده نیز اکولوژی بوده است این طرح را قبول دارم.

به گزارش ایسنا، معاون امور عمرانی، معاون برنامه ریزی و بودجه، مدیرکل دفتر استاندار آذربایجان غربی، همچنین مدیران کل برخی دستگاههای اجرایی استان و اساتید داخلی و خارجی در این جلسه حضور داشتند و نظرات خود را در خصوص راهکارهای احیای دریاچه ارومیه ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N134415