فراهم سازی زمینه اشتغال مولد و ارتقای مهارتهای شغلی در منطقه آزاد انزلی

استان ها

با انعقاد تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان، زمینه اشتغال مولد و ارتقای مهارت‌های شغلی در منطقه آزاد انزلی فراهم می‌شود.

با انعقاد تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان، زمینه اشتغال مولد و ارتقای مهارت‌های شغلی در منطقه آزاد انزلی فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، سازمان منطقه آزاد بندرانزلی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال مولد و ارتقای مهارت‌های شغلی در منطقه آزاد انزلی تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

توانمندسازی نیروهای انسانی غیرشاغل از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و شغلی با تأکید بر خوداشتغالی و کارآفرینی متناسب با نیاز حال و آینده توسعه کشور و احراز شغل مناسب جهت یک زندگی مستقل و هدفمند به همراه ارتقای سطح مهارت آموزی در تمامی زمینه‌های مورد نیاز بازار کار از جمله محورهای این سند همکاری مشترک است.

بنابراین گزارش این تفاهم نامه با توجه به نقش و جایگاه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی آحاد جامعه به منظور ارتقاء مهارت‌های شغلی و فراهم سازی زمینه‌های اشتغال مولد و پویا و همچنین به منظور تعمیق و تحکیم روابط و تعاملات مشترک مناسب به جهت ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش‌های فنی وحرفه‌ای در استان گیلان میان سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان منعقد شد.

همکاری در سنجش، طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای مورد نیاز در سطح منطقه آزاد انزلی، معرفی مربی مورد نیاز دوره‌ها براساس نوع آموزش، تأمین اعتبارات مورد نیاز برای دوره‌های خاص که به صورت ویژه برای پرسنل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار می‌گردد و همکاری در زمینه تهیه فضای آموزشی مورد نیاز برای دوره‌های آموزشی خارج از مراکز ثابت سازمان فنی و حرفه‌ای از جمله تعهدات دو طرف در مسیر اجرای توافقنامه همکاری منعقده است.

امکان سنجی برگزاری 99 حرفه و دوره آموزشی مورد نیاز گروه‌های هدف موضوع این تفاهم نامه در محدوده منطقه آزاد انزلی که مشتمل بر روستائیان، شاغلین شرکت‌های فعال در محدوده منطقه است از سوی دوطرف انجام شده است.

انتهای پیام

کد N134412