"تجمل گرایی"و"گرانی"مهمترین عامل خالی شدن خانه‌های ایرانی از فرش دستباف

استان ها

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان، "تجمل گرایی" و"گرانی" را از مهمترین عوامل خالی شدن خانه‌های ایرانی از فرش دستباف ارزیابی کرد.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان، "تجمل گرایی" و"گرانی" را از مهمترین عوامل خالی شدن خانه‌های ایرانی از فرش دستباف ارزیابی کرد.

محمد فروهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، گفت: تغییر دیدگاه مردم عامل موثر دیگری در کاهش رغبت به فرش‌های دستباف است چرا که امروزه اکثر مردم به سمت وسایل لوکس و تجملی تمایل دارند و علی رغم وجود تنوع در فرش دستبافت به سمت فرش‌های لوکس و ماشینی تمایل بیشتری نشان می دهند.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به برگزاری جشنواره فروش فرش دستباف در شهرهای مختلف استان سمنان، گفت: این جشنواره در سراسر کشور برای چهارمین سال پیاپی برگزار می شود اما در استان سمنان این جشنواره سومین جشنواره فروش فرش دستباف است.

فروهر، افزود: این جشنواره با هدف معرفی فرش دستباف ایران، ایجاد اطمینان خاطر و جلب اعتماد مصرف کنندگان از طریق دادن آگاهی به نسل جوان با بازگویی محاسن و کیفیت فرش دستباف و ایجاد انگیزه و تحرک و رونق در بازار داخلی برگزار شده است.

وی اظهار کرد: اعتماد بخشی و اطمینان خاطر به خریداران از طریق اطلاعات عرضه شده توسط برگزار کنندگان جشنواره، سبب رونق کسب و کار و افزایش فروش داخلی فرش دستباف می شود.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهارکرد: این جشنواره که با شعار "هر فروشگاه یک نمایشگاه" در حال برگزاری است تا 22 اسفندماه در سراسر استان برپا خواهد بود.

فروهر با بیان اینکه در این نمایشگاه انواع فرش‌های دستباف و تابلو فرش با تخفیف 5 الی 10 درصد و با اقساط به هم استانی‌ها ارائه می شود افزود: ساعات کار جشنواره صبح‌ها از ساعت 9.30 الی 12.30 و بعدازظهرها از ساعت 17.30 لغایت 20.30 است.

وی همچنین از حضور 9 فروشگاه فرش از شهرستانهای استان در این جشنواره خبرداد و گفت: یک فروشگاه در سمنان (فروشگاه پارسیان)، 2 فروشگاه در شاهرود (فروشگاه دیبا و شرکت تعاونی فرش شاهرود) و 6 فروشگاه در مهدیشهر شامل فروشگاه‌های فرش نگارستان، فرش گلستان روشن، فرش و تابلو فرش حامدی، فروشگاه فرش بوریا، فروشگاه کوهستان و فرش ذوالفقاری در این جشنواره حضور دارند.

انتهای پیام

کد N134406