115میلیارد ریال غرامت به نخلکاران سیستان و بلوچستان پرداخت شد

نخلکاران

ایرانشهر، زاهدان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال 115 میلیارد ریال غرامت به نخلکاران خسارت دیده از بارندگی و سیل پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، ˈرضا نجفیˈ روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با کارشناسان ناظر و کشاورزان پیشرو شهرستان ایرانشهر افزود: در صورتی که سطح زیر کشت خرمای بیشتری در استان بیمه شود به همان نسبت میزان غرامت پرداختی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه حدود 15 هزار هکتار از نخیلات سیستان و بلوچستان بیمه است که به صاحبان خسارت دیده آن ها غرامت پرداخت شده، گفت: پیگیریهای لازم برای افزایش سقف بیمه خرما از 30 کیلو به 50 کیلو در حال انجام است.

وی هدر رفت سالانه یک میلیارد و 600 میلیون متر مکعب آب را از مشکلات مهم سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: با ساخت سد از هدر رفت این مقدار آب جلوگیری خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روی آوردن به کشاورزی دانش بنیان یکی از مهم ترین برنامه های این بخش در استان است گفت: برای استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود و قابلیت های بسیار بالا در بخش کشاروزی استان باید از دانش و علم جوانان بومی تحصیل کرده بهره گرفت.ک/2

7307/7314/653/ 330
کد N134375