ناهماهنگی ،بازسازی منازل زلزله زده برازجان را کند کرد

دشتستان

بوشهر - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: وجود برخی ناهماهنگی ها میان شهرداری و سازمان نظام مهندسی برازجان بوشهر ، موجب کندی روند بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله در این شهر شده است.

به گزارش ایرنا ابراهیم فرزانه ، روز پنجشنبه در بازدید از مناطق زلزله زده شهر برازجان (مرکز دشتستان)افزود: از ابتدای حادثه زلزله هفتم آذر امسال در شهرستان دشتستان ، کارشناسان بنیاد مسکن پای کار بودند و کارهای کارشناسی و بازسازی ها را به خوبی پیگیری و کارشناسی کردند.

وی اضافه کرد: در شهرستان دشتستان پنج ستاد بازسازی فعال است که کار مردم زلزله زده درهر منطقه دراین ستادها انجام می شود.

فرزانه ادامه داد: تاکنون حدود 14 هزار واحد مسکونی در این شهرستان کارشناسی و شش هزار واحد نیز کارشناسی آنها برای پرداخت تسهیلات و بازسازی تایید شده است.

وی بیان کرد: از این شش هزار واحد، یک هزار و800 واحد نیاز به بازسازی کامل، یک هزار و 700 واحد تعمیراتی و یک هزارو 300 واحد نیاز به دیوار کشی محوط دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: بیشتر کارها آغاز شده و از نظر کیفیت و نظارت کارهای اجرایی مورد قبول ناظران بنیاد مسکن است.

وی افزود: کمک های بلاعوض برای بازسازی واحدهای خسارت دیده از زلزله دشتستان از محل منابع داخلی بنیاد مسکن به مردم پرداخت می شود.

فرزانه اظهارکرد:در زمینه پرداخت و واریز کمک های بلاعوض به مردم زلزله زده دشتستان به همکاری بیشتر بانک ها نیاز است.

وی ادامه داد: ابلاغ وام ها نیز به بانک صادارت انجام شده است و در حال برنامه ریزی و تقسیم بندی آنها به ستادهای بازسازی هستیم که به زودی به مردم خسارت دیده پرداخت می شود.

فرزانه ادامه داد:در امر بازسازی ها در همه روستا و دیگر بخش های این شهرستان هیچ مشکلی وجود ندارد و کار به خوبی پیش می رود فقط در شهر برازجان برای صدور پروانه نیاز به همکاری بیشتر شهرداری با نظام مهندسی داریم.

زمین لرزه 5.7 ریشتری هفتم آذر امسال در دشتستان به منازل، تاسیسات زیربنایی و اماکن عمومی این شهرستان خسارت وارد کرد.ک/2

7213/539
کد N134374