جادری تشریح کرد:

رئیس جمهور هفته آینده به هرمزگان سفر می کند

استان ها

بندرعباس - خبرگزاری مهر: استاندار هرمزگان گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری هفته آینده مهمان مردم خونگرم استان هرمزگان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری بعدازظهر چهارشنبه در نشستی خبری که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، با اعلام مطلب فوق بیان داشت: دکتر روحانی روز سه شنبه ششم اسفند ماه به همراه معاونان و چند تن از وزرای کابینه به استان هرمزگان سفر خواهد کرد.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور طی این سفر سه روزه از پروژه های مختلف عمرانی، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و پل بزرگ خلیج فارس بازدید خواهد کرد و از نزدیک در جریان روند احداث و توسعه پروژه ها قرار خواهد گرفت.

جادری ادامه داد: دکتر روحانی در روز نخست سفر پس از ورود و استقبال رسمی مسئولان استانی در استادیوم تختی بندرعباس از مردم هرمزگان بابت شرکت در انتخابات و حضور پرشور در روز 22 بهمن قدردانی و تشکر می کند. پس از آن با نخبگان، فرهنگیان و دانشگاهیان استان دیدار خواهد داشت و در آخرین برنامه روز اول در جمع علمای اهل سنت و شیعه استان حضور خواهد یافت.

استاندار هرمزگان افزود: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح اولین برنامه رئیس جمهور در دومین روز سفر خواهد بود. برگزاری جلسه هم اندیشی بررسی ظرفیت های استان جهت سرمایه گذاری، دیدار با خانواده شهدا از جمله دیگر برنامه های سفر است. در انتهای روز دوم دکتر حسن روحانی برای ارتباط زنده با مردم استان هرمزگان با حضور در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به طور زنده برنامه ها و اهداف سفر را بیان می کند.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از منطقه ویژه اقتصادی صنعتی و معدنی خلیج فارس، بازدید هوایی از پل بزرگ خلیج فارس برنامه های ابتدای روز سوم است، در ادامه با حضور در جزیره قشم با مردم این شهرستان هم دیدار خواهد داشت. رئیس جمهور سپس در جلسه شورای اداری استان هرمزگان حاضر خواهد شد و نشست خبری و مصاحبه با خبرنگاران پایان بخش سفر خواهد بود.

وی عنوان کرد: در جلساتی که در تهران با وزرای دولت برگزار شد توانستیم اعتبارات مناسبی را به پروزه های نیمه تمام در حوزه های انرژِی، آب و فاضلاب، شیلات، بهداشت و درمان اختصاص دهیم.

به گفته استاندار هرمزگان، دکتر روحانی شناخت خوبی از استان هرمزگان دارد، متاسفانه این استان جزوه استانهای توسعه نیافته قرار دارد. در هر حوزه ای که بنگریم شاهد کمبود ها و عقب ماندگی ها هستیم. از این رو سعی شده است تا در تمامی حوزه ها اعتبارات مناسبی را از دولت بگیریم.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد جمع اوری نامه های مردمی بیان داشت: این سفر نامه دادن و نامه گرفتن نیست. سعی شده در این سفر کرامت مردم حفظ شود و در شان مردم نیست که بدنبال رئیس جمهور بدوند و بخواهند نامه بدهند. مردم می توانند از طریق سامانه 111 خواسته ها و مشکلاتشان را با رئیس جمهور و معاونان رئیس جمهور در میان بگذارند.

جادری اظهارداشت: در این سفر مصوبه ای نخواهیم داشت. زیرا در دولت های نهم و دهم آنقدر پروزه کلنگ زده اند و نیمه تمام رها شده که اگر تمام اعتبارات عمرانی کشور را در سال آینده هم به این پروژه ها اختصاص دهیم تا 15 سال آینده هم تمام نمی شود.

وی در مورد لغو مصوبه جداسازی پارسیان از هرمزگان بیان داشت: در گفتگویی که با رئیس جمهور داشتیم احساس کردم دکتر روحانی از این مصوبه رضایت ندارد و امیدواریم در این سفر رئیس جمهور ملغی شدن مصوبه را اعلام کند که نیاز دارد تا آن زمان مسائل امنیتی آن را حل کنیم.