رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

آثار نارسایی در آموزش و تحقیق در دانشگاه‌ها غیر قابل جبران است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آثار نارسایی در آموزش و تحقیق غیر قابل جبران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی خراسان – دکتر «مصطفی مهرابی» در همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: اکثر آثار نارسایی در آموزش و تحقیق در دراز مدت ایجاد می‌شوند و این امر سبب نامحسوس ماندن آن می‌شود.

وی گفت: نیمه عمر اطلاعات پزشکی رو به کاهش است چون فارغ‌التحصیلان فقط به مدت 4 تا 5 سال می‌توانند از اطلاعات خود استفاده کنند و برای طبابت و ادامه‌ی فعالیت در حوزه‌ی پزشکی باید به‌روزرسانی اطلاعات داشته باشند.

مهرابی با عنوان اینکه تحقیق و آموزش و کمک به بهداشت و درمان دو هدف اصلی همه‌ی مسئولان دانشگاهی است، افزود: متأسفانه بیشتر وقت ما صرف درمان و بهداشت می‌شود و پژوهش مغفول مانده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در اکثر اوقات به قسمت‌هایی که چالش‌انگیز، خبرساز، تنش‌زا و بحران‌انگیز باشد توجه بیشتری می‌شود در حالی که اقدامات در حیطه این امور فقط یک آرامش ظاهری ایجاد می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مسئولان اجرایی، سیاسی و رسانه‌ها نیز کمتر از ما توقع فعالیت‌های آموزشی و تحقیق دارند.

مهرابی در پایان از مسئولان درخواست کرد تا با برنامه‌ریزی دقیق و بلندمدت، توجه به اقتصاد آموزش، متحمل کردن ارزیابی درون دانشگاهی و بازنگری در ارزشیابی عملکرد اعضای هیئت علمی گام‌های موثری در جهت تربیت نیروهای توانمند بردارند.

انتهای پیام

کد N133730