عملیات راهداری شهرستان «طرقبه - شاندیز» با هدف ضریب ایمنی راه‌ها اجرا می‌شود

استان ها

رئیس اداره‌ی راه و شهرسازی «طرقبه - شاندیز» بر ضرورت اصلاح، طراحی و ایمن‌سازی دوربرگردان‌های پرخطر محور «مشهد - شاندیز» تأکید کرد.

به گزارش واحد دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی خراسان، «علی‌اکبر روشن» با اشاره به تردد و حجم زیاد ترافیک این محور و به جهت تسهیل و روان‌سازی ترافیک و حمل‌ و نقل، گفت: اصلاح، طراحی و ایمن‌سازی دور برگردان‌های پرخطر محور «مشهد - شاندیز» ضروریست.

وی افزود: البته تاکنون اقدامات زیادی در جهت ایمن‌سازی از قبیل احداث جداول، نیوجرسی، ترمیم چراغ‌های چشمک‌زن انجام شده اما باید اقدامی اساسی انجام شود تا محور، درصد ایمنی زیادی داشته باشد.

رئیس اداره‌ی راه و شهرسازی «طرقبه - شاندیز» افزود: به لحاظ اهمیت فراوان محور، جلسات متعددی در مرکز استان و شهرستان برای ایمن‌سازی و روشنایی آن برگزار شد که امید می‌رود در آینده‌ی نزدیک نتایج آن اجرایی شود.

روشن هم‌چنین با اشاره به اجرای قنوی سنگی در محور منطقه‌ی گردشگری کنگ و تعویض و ترانشه‌زنی راه روستای کوهستانی سربرج افزود: اجرای عملیات لکه‌گیری، اجرای احکام قضایی مبنی بر برطرف کردن تصرفات از حریم راه و نیز برخورد با خودروهای فروشنده میوه و کالا در حریم جاده از دیگر اقدامات این اداره برای بهبود حمل‌ونقل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای عملیات راهداری این اداره در راستای حفظ و نگهداری، ارتقای ضریب ایمنی شبکه‌ی راه‌ها و گسترش راه‌های استاندارد در استان و کاهش آمار سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی است.

انتهای پیام

کد N133728